Architekt wnętrz – ile kosztuje i czy warto go zatrudnić?

Kupując nowe mieszkania lub odnawiając stare, jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jak ważne jest harmonijne urządzenie wnętrz, wpływające na nasz nastrój. Jeśli z zazdrością zerkacie na efektowne zdjęcia elegancko urządzanych mieszkań i domów na Instagramie marząc o podobnych u siebie, zastanówcie się, czy przy okazji remontu nie warto skorzystać z usług architekta wnętrz.

Ile kosztuje taka usługa i czy warto zatrudnić architekta wnętrz – radzimy razem z Pogotowiem Wnętrzarskim – architekt wnętrz Warszawa.

W czym pomoże nam architekt wnętrz?

Brak wiedzy dotyczącej urządzania wnętrz nie jest niczym wstydliwym, w końcu wiele osób decydujących się na zawód architekta i projektanta przestrzeni spędza wiele lat na studiowaniu, a potem zdobywaniu praktycznego doświadczenia w tej branży. Możemy mieć pewnego rodzaju ogólne wyobrażenie o tym, jak chcemy, aby wyglądało wymarzone przez nas mieszkanie lub dom, jednak kiedy przychodzi do konkretów, jak dobór mebli i akcesoriów, mnogość propozycji może nas przerosnąć. Wiele osób również po prostu nie ma czasu na to, aby spędzać go nad studiowaniem poszczególnych rozwiązań i woli powierzyć swoją ogólną wizję specjalistom od urządzania wnętrz. Pomogą nam oni ją sprecyzować i ograniczyć liczbę możliwych konfiguracji urządzenia mieszkania czy domu, które pozwolą na stworzenie wnętrza, w którym będziemy czuli się komfortowo. Mają też wiedzę dotyczącą materiałów, z których wykonuje się meble czy którymi wykańcza się wnętrze – znacznie więc skrócą czas, jaki musielibyśmy poświęcić najpierw na zdobycie podobnej wiedzy, a następnie wybranie i dokonanie zakupów.

Ile kosztuje usługa projektowania wnętrza z architektem?

Na pytanie, ile kosztuje usługa projektowania wnętrz z architektem nie ma, niestety, prostej i krótkiej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od przestrzeni, jaka jest do zaaranżowania, stylu, w jakim chcemy ją urządzić czy zakresu pracy, do której potrzebujemy pomocy architekta. Musimy zdawać sobie sprawę, że współpraca z architektem wnętrz może ograniczać się jedynie do stworzenia projektu koncepcyjnego, projektu kompleksowego bądź projektu tego typu wraz z nadzorem nad jego realizacją. Możemy również potrzebować czasem wyłączenie jednorazowej konsultacji architekta wnętrz, których cena może być podawana od godziny takiego spotkania lub jednostkowo. W każdym wypadku cena usług architekta wnętrz jest ustalana indywidualnie.

Jak przygotować się do rozmowy z architektem wnętrz?

Przygotowanie się do rozmowy z architektem wnętrz również zależy od indywidualnych potrzeb. Warto jednak na pewno mieć ze sobą plan mieszkania, nawet jeżeli spotkanie odbywa się w jego wnętrzu, wymiary poszczególnych pomieszczeń i szacunkowy budżet, jaki chcielibyśmy przeznaczyć na konkretne działania. Warto również zebrać sobie wcześniej folder ze zdjęciami wnętrz, jakie nam się podobają, aby architekt miał możliwość poznania naszego gustu. Przede wszystkim jednak należy spotkać się bezpośrednio i samemu sprawdzić, czy dalsza współpraca będzie miała sens.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz