Balkonowa oaza w twoim nowym gniazdku

Wprowadzenie się do mieszkania deweloperskiego wymaga od ciebie wielu zabiegów, by uczynić je gotowym do zamieszkania. A kiedy wiosna i lato za oknem, aranżacja balkonu staje się koniecznością, połączoną z przyjemnością. Czasem kosztem mebli w kolejnym pokoju, urządzasz ten miły zakątek i nagle orientujesz się, że wzbogaciłeś się o dodatkowy pokój. Zobacz, jakich rozwiązań użyć, by błyskawicznie przystosować balkon do wypoczynku po trudach przeprowadzki.

Trawa u twych stóp

Poczuć nieco szorstką, zimną trawę pod gołymi stopami to epickie przeżycie, które wcale nie musi być dostępne wyłącznie dla posiadaczy ogrodu. Dziś, również na balkonie możesz zafundować sobie spacer po trawniku o każdej porze dnia i nocy. Pomijając posiadaczy ogródków przynależnych do mieszkań na parterze, na wyższych piętrach z powodzeniem pokryjesz balkon zielenią. Sztuczne trawy, przycinane na konkretny wymiar, o różnych odcieniach, gramaturze i szorstkości. Dziś nie jesteś skazany na nieelegancki plastik rodem z kiepskiego ogródka piwnego. Producenci imitacja trawy, do złudzenia przypominającej tę prawdziwą, doskonale wiedzą, że pragnienie posiadania trawnika, kontakt z przyrodą, potrafi kojąco wpłynąć na nasz układ nerwowy. Różne gusta to różne propozycje. Swoje szczęście możesz przedłużyć, montując trawnik od wewnętrznej strony balustrady, szczególnie jeśli nie odpowiada ci jej kolor, a widok zieleni nie tylko pod stopami sprawi, że poczujesz zew natury.

Bujaj w obłokach

Gotowe, przyjemne podłoże na balkonie to wprost wymarzone miejsce na postawienie w nim kolejnego elementu służącego relaksowi – mówi manager z Atom Deweloper firmy oferującej nowe mieszkania Siechnice. Wszelkiego rodzaju huśtawki, czy hamaki doskonale sprawdzą się na przestronnych balkonach, które umożliwią pełne wykorzystanie mebla wypoczynkowego. Powierzchnia do bujania jest równie ważna, co jego wygląd, wygoda, czy wielkość. Za zgodą wspólnoty mieszkaniowej, czy dzięki uprzejmości sąsiadów podwiesisz huśtawkę brazylijską, ukochaną przez dzieci w kształcie kokonu, czy ostatnio modną, plecioną jednoosobową ze sznurka. Hamak również zamontujesz bez wiercenia. Z kolei bezpośrednio na podłożu postawisz fotel podwieszany na nodze, ale i hamak na stelażu, czy klasyczną drewnianą, bądź aluminiową huśtawkę ogrodową, wieloosobową. To już meble, które potrzebują sporej przestrzeni. Ciekawą propozycję jest także leżak bujany, który łączy w sobie wiele rozmaitych funkcji. Pamiętaj, że jakakolwiek ingerencja w fasadę budynku, czy części wspólne, którymi są balkony, wymaga zgody wspólnoty mieszkaniowej. Zatem nie montuj osprzętu do czasu, aż upewnisz się, że masz wolną rękę w aranżacji balkonowej.

Terapia światłem

Choć z balkonu najchętniej korzystasz w trakcie dnia i nie ma dla ciebie nic piękniejszego, niż łapanie promieni słonecznych o wschodzie słońca, to równie sympatyczny nastrój możesz stworzyć po zmierzchu za pomocą oświetlenia balkonowego. Subtelne girlandy rozwieszone niby mimochodem na balustradzie, stworzą klimat wakacyjny, którego łaknie teraz każdy z nas. Światła solarne, zasilane baterią, czy włączane do prądu, a może w kształcie motyli, ważek, czy klasycznych żarówek. Wybór jest ogromny, a efekt wprawi w zachwyt największych niedowiarków. Są również dostępne stojące latarenki ledowe, które do złudzenia przypominają świeczki umieszczone w szklanej obudowie. Jeśli do kwiatowej kompozycji dodasz wbijaną do ziemi lampkę, w nocy odwdzięczy ci się nastrojowym światłem.

Trawa, huśtawka i światło–brzmi jak relaks i z pewnością zachęci do zakupów inwestorów pragnących niepowtarzalnego klimatu w swoim balkonowym azylu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.