Budujemy ogrodzenie systemowe

Montaż ogrodzenia może być łatwy, szybki i tani. Nie potrzebujemy do tego zaawansowanej wiedzy, skomplikowanego projektu architektonicznego ani wykwalifikowanych fachowców.

Czy montaż ogrodzenia można przeprowadzić samodzielnie? Wszystko zależy od tego, jakich rozwiązań konstrukcyjnych użyjemy do postawienia płotu. Budowa ogrodzeń murowanych, czy też wymyślnych konstrukcji żeliwnych, to zadanie dla profesjonalnych ekip, które pracują na podstawie fachowych planów architektonicznych. Znacznie łatwiej jest postawić ogrodzenie systemowe, które dostarczane jest na plac budowy w formie gotowych do złożenia elementów. Podpowiadamy, jak to zrobić szybko i sprawnie.

Ogrodzenia systemowe do samodzielnego montażu

Płoty panelowe mają wiele zalet. Są tanie, wytrzymałe i długowieczne. Koszt ich budowy obniża też fakt, że można zbudować je samodzielnie. To kompletne zestawy montażowe. W ich skład wchodzą przęsła ogrodzeniowe; słupki, do których mocuje się panele; wsporniki, które zabezpieczają płot przed przewróceniem; a także komponenty i akcesoria montażowe i wykończeniowe. Przygotowując montaż ogrodzenia, należy też pamiętać o zamówieniu bramy wjazdowej, furtki wejściowej oraz ewentualnie prefabrykowanych podmurówek. Wszystkie elementy możemy zamówić w jednym sklepie lub w hurtowni. Jedną z opcji jest też zakup bezpośrednio u producenta. Tak zamówiony towar zostanie dostarczony bezpośrednio na plac budowy.

Montaż ogrodzenia – jak go przeprowadzić?

Zanim złożymy zamówienie na elementy naszego płotu, powinniśmy stworzyć projekt inwestycji. W tym użytkowym dokumencie należy rozrysować plan działki z dokładnym umiejscowieniem słupków ogrodzeniowych oraz wsporników. Uwzględnijmy przy tym szerokość przęseł. Na tej podstawie możemy dokładnie wyliczyć ilość niezbędnego materiału. Na realizację zamówienia musimy poczekać kilka tygodni. W tym czasie powinniśmy przygotować podłoże, na którym stanie płot. Wyrównajmy grunt i usuńmy z niego wszelkie przeszkody, w tym kamienie i roślinność. To również czas na przygotowanie fundamentu (jeśli decydujemy się na jego budowę). Sam montaż ogrodzenia jest czynnością mało skomplikowaną. Zaczynamy go od umiejscowienia w ziemi (lub na fundamencie) słupków ogrodzeniowych, a także dołączenia do nich wsporników. Zwróćmy uwagę, by stały prosto i w równych odstępach. Kolejny etap do przykręcanie przęseł. Wykorzystujemy do tego specjalne obejmy oraz śruby.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.