Cegła w kuchni? Dlaczego nie?!

Czerwona cegła to jeden z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do salonów i przedpokojów. Nierzadko stosowana jest także na klatkach schodowych i w łazienkach. Wszędzie tam prezentuje się doskonale – pod warunkiem, że nie przesadzimy z jej ilością oraz zestawimy ją z właściwymi barwami ścian, meblami oraz dodatkami. Co w takim razie z kuchnią? Czy w kuchni jest miejsce na płytki z prawdziwej cegły? Przed Wami sprawdzone rozwiązania aranżacyjne z retro cegłą w roli głównej.

Płytki z cegły nad blatem

Do wykończenia ściany nad blatem w kuchni możemy użyć wielu materiałów. Od najpopularniejszych płytek ceramicznych, poprzez tapetę, aż po szkło hartowane czy kamień. Wśród propozycji nie może zabraknąć płytek z prawdziwej cegły. Ich odpowiednie wykorzystanie może sprawić, że to właśnie stara cegła położona nad blatem stanie się głównym elementem w aranżacji wnętrza. Obawiasz się, że ceglana ściana nie poradzi sobie z oparami unoszącymi się podczas gotowania czy smażenia, wodą lub kurzem? Nie powinieneś mieć żadnych powodów do obaw. Odpowiednia impregnacja cegły sprawi, że będzie ona nie tylko zmywalna, ale i odporna na wilgoć.

Cegła cięta na ścianie w kuchni lub jadalni

Czerwona cegła na ścianie w kuchni doskonale prezentuje się niemal w każdej aranżacji – klasycznej, industrialnej i rustykalnej. Oryginalny i ponadczasowy wygląd sprawia, że materiał ten niezwykle często pojawia się w strefie przeznaczonej do spożywania posiłków, tj. miejsce ustawienia stołu jadalnianego, zdobiąc całą ścianę lub tylko jej fragment. Usytuowanie stołu przy ceglanej ścianie nadaje wnętrzu wyjątkowy, ciepły klimat. Rodzinny obiad, romantyczna kolacja czy impreza na większą liczbę osób w takim otoczeniu stanie się czystą przyjemnością.

Wyspa kuchenna wykończona cegłą z rozbiórki

Wyspa kuchenna to obecnie nieodłączny element prawie każdej aranżacji kuchennej. Miejsce to sprawia, że kuchnia staje się pomieszczeniem bardziej funkcjonalnym, a sam jej układ znacznie ciekawszy.

Jak wcielić w życie pomysł z ceglaną wyspą kuchenną, aby zachować spójność stylistyczną całej aranżacji? Najprostszym, a zarazem atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniem będzie położenie cegły nad blatem oraz na zewnętrznej części wyspy. Pomysł z ceglaną wyspą kuchenną możesz zrealizować także, gdy płytki ceglane nie znajdują się nad blatem, lecz na jednej ze ścian w kuchni, jadalni bądź salonie – będzie to swoistą kontynuacją obranego kierunku, tj. wykorzystania cegły we wnętrzu.

Szukasz płytek z naturalnej cegły na ścianę i podłogę? Sprawdź ofertę polskiego producenta cegły ciętej: www.e-cegla.pl

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.