Ciekawe rozwiązanie w małych mieszkaniach – Salon z aneksem kuchennym

Salon z aneksem kuchennym to idealne rozwiązanie do małych mieszkań w sytuacji kiedy nie możemy sobie pozwolić na oddzielną kuchnie lub potrzebujemy zamiast tak zwanej zamkniętej kuchni dodatkowego pokoju. Salon z aneksem kuchennym ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Ma niewątpliwe zalety jak i wady. Jak urządzić salon z aneksem kuchennym funkcjonalnie i pięknie? Na jaki wystrój salonu z aneksem kuchennym postawić? Jakie meble, dodatki i kolory zastosować do salonu z aneksem?

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym na pewno stanowi wyzwanie zarówno pod względem funkcjonalnego zagospodarowania wnętrza jak i ze względu na wystrój salonu i aneksu kuchennego jako jednego wnętrza. Urządzając salon z aneksem kuchennym musimy mieć na uwadze zasady ergonomii i zadbać o funkcjonalny układ wnętrza. Aranżacje salonu z aneksem kuchennym musimy dokładnie przemyśleć zaplanować w najdrobniejszym szczególe jak również przeprowadzić w odpowiedniej kolejności.

Urządzamy salon z aneksem kuchennym

Urządzanie salonu z aneksem kuchennym rozpoczynamy od przemyślenia potrzeb i oczekiwań domowników. Aranżacja salonu i aneksu kuchennego powinna być dostosowana do stylu życia domowników. Dopiero wtedy kiedy wiemy już czego oczekujemy i jaki będzie układ funkcjonalny salonu z aneksem kuchennym rozpoczynamy etap jakim jest wystrój salonu z aneksem kuchennym czyli wybieramy styl aranżacji wnętrza oraz pod niego wyposażenie wnętrza czyli meble, materiały wykończeniowe, kolorystykę oraz dodatki.

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym

Podejmując decyzje o wyborze stylu w jakim chcemy wykonać aranżacje salonu z aneksem kuchennym musimy wziąć pod uwagę jego metraż, układ pomieszczenia oraz oczywiście nasz gust i to w jakich wnętrzach my czujemy się dobrze. W przypadku kiedy jest to mały salon z aneksem kuchennym priorytetem jest zadbanie o optyczne powiększenie wnętrza a więc odpowiednie oświetlenie, jasna kolorystykę oraz zachowanie rozwagi przy doborze elementów dekoracyjnych i ilości dodatków żeby nie przytłoczyć wnętrza. Projekt salonu z aneksem kuchennym musi być spójny stylistycznie, nawiązywać do siebie wystrojem uzupełniać się.

Aneks kuchenny w salonie

Aneks kuchenny w salonie stał się dziś ciekawą alternatywą dla zamkniętych małych i nieustawnych kuchni. Może stanowić otwartą, połączoną całość na przykład poprzez zastosowanie tego samego rodzaju podłogi zarówno w części kuchennej jak i salonowej lub zastosowanie jednego rodzaju sufitu. Może być też oddzielony na przykład za pomocą blatu, stołu lub na przykład wyspy czy barku od części salonowej lub optycznie oddzielony poprzez zastosowanie dwóch rodzajów podłogi i na przykład dwóch sufitów.  Z racji niewielkiej ilości miejsca jaki z reguły zajmuje aneks kuchenny  musimy zaplanować w najdrobniejszym szczególe nie tylko układ mebli kuchennych, ilość blatu roboczego ale i miejsce do przechowywania co zwiększy nasz komfort pracy w kuchni. Jeśli w naszym salonie z aneksem będzie stół to nie możemy zapominać , że powinniśmy zaplanować na niego wystarczająco duża ilość miejsca by swobodnie móc do niego zasiadać i wstawać do stołu. Stół o ile to możliwe powinien znajdować się możliwie jak najbliżej aneksu kuchennego by uniknąć noszenia potraw przez cały salon. Ponadto stół ustawiony blisko mebli kuchennych może stanowić dodatkowy blat roboczy

Projektowanie salonu z aneksem kuchennym z pomocą projektanta wnętrz, czy warto?

Projektowanie salonu z aneksem kuchennym może z pozoru wydawać się proste. Jednak błędy popełnione podczas aranżacji tego wnętrza rzutują na efekt końcowy, mszczą się latami lub narażają nas na kosztowne poprawki. Jeśli nie potrafimy sobie poradzić z funkcjonalnym zagospodarowaniem wnętrza salonu z aneksem kuchennym jak i jego wystrojem powinniśmy posilić się o projekt salonu z kuchnią którego wykonanie zlecimy profesjonaliście w tej dziedzinie czyli projektantowi wnętrz.  Dobrze projekt kosztuje ale tak naprawdę oszczędzamy i pieniądze i nasz czas , który jest bezcenny. W dzisiejszych czasach i trudach związanych z pandemią nie musimy wcale wychodzić z domu by spełnić marzenia o pięknym i wyjątkowym wnętrzu. Taki projekt wnętrza możemy zamówić przez internet. W sieci dziś jest wiele biur projektowych które swoje usługi  wykonują nie tylko stacjonarnie ale również zdalnie. Jeśli szukasz Firmy, która wykona dla ciebie najcieplejszy projekt wnętrza wkładając w to serce i profesjonalną obsługę to koniecznie sprawdź firmę Fabryka Projektów z której ofertą można zapoznać się tutaj https://e-wystroj-wnetrz.pl/ .Poza możliwością zamówienia projektu wnętrz mamy tam również wiele ciekawych artykułów na temat urządzania salonu z kuchnią jak i zdjęcia aranżacji salonu i kuchni w różnych odsłonach.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.