Ciekawe zastosowania filcu na ścianę

Filc to tradycyjny materiał, który kojarzy się z ciepłem i przywodzi na myśl przytulność. Zazwyczaj łączymy go z szyciem, a nie z wykańczaniem ścian. Okazuje się jednak, że z jego użyciem można stworzyć oryginalne, nowoczesne i jednocześnie przytulne wnętrza. W jaki sposób wykorzystać potencjał filcu w biurowych przestrzeniach i jak najlepiej wkomponować go w aranżację?

Sposoby na wykorzystanie filcu w pokryciu ścian

Tapeta czy farba – najczęściej to pytanie pada podczas decydowania o tym, co znajdzie się na ścianach biura. W przypadku przestrzeni tego typu wybór zazwyczaj pada na uniwersalną farbę. Pomalowanie ścian jest proste i trwa krócej, niż tapetowanie. Trudno jednak uznać farbę za oryginalny sposób na dekorację. Dlatego, szczególnie w firmach kreatywnych, warto sięgnąć po niestandardowe rozwiązania, które mogą okazać się prawdziwym sukcesem.

Filcem można pokryć całą ścianę lub tylko jej wybrane elementy. Ciekawym pomysłem jest również umieszczenie na ścianach tylko elementów wykonanych z tego materiału. Warto też pójść odrobinę dalej i stworzyć ciekawe, praktyczne rozwiązania – na przykład kieszenie pełniące funkcję schowków na podręczne przedmioty. Innym pomysłem tego rodzaju jest wykonanie półek na książki właśnie z tego materiału. Zaaranżowana w ten sposób firmowa biblioteczka będzie oryginalnym punktem przestrzeni biurowej i z pewnością zrobi wrażenie na gościach.

Ważne przy planowaniu aranżacji z użyciem filcu jest jedno. Tak samo jak przy każdej innej metodzie wykańczania ścian, trzeba pamiętać o spójności. Można więc do naklejek na ścianach dopasować podkładki pod kubki z tego samego odcienia filcu. W przypadku biura dobrze też zadbać o to, aby filcowe dekoracje pasowały do identyfikacji wizualnej firmy oraz odpowiadały jej charakterowi.

Filc na ścianę stworzony dla przestrzeni biurowych

Mimo że filc z pewnością nie jest pierwszą myślą, która pojawia się u osób chcących wykończyć biuro, to właśnie w przestrzeniach tego typu sprawdza się najlepiej. Przede wszystkim jest to materiał bardzo odporny na uszkodzenia. W wyniku uderzenia nie powstaną w nim dziury, jak na przykład w zwykłej tapecie. Nie ulegnie także zabrudzeniu, gdy pracownik przypadkiem kopnie w ścianę zabrudzonym obuwiem. Filc przez długi czas wygląda więc świetnie. Dzięki temu jest on stałym elementem przy tworzeniu brandingu biur.

Filc w strefie relaksu

Ze względu na to, że filc czyni wnętrze przyjaznym i ciepłym, warto położyć go na ścianie w strefie, która ma sprzyjać relaksowi czy skupieniu. Może być to na przykład pokój gier, w którym pracownicy mogą przez chwilę dać odpocząć umysłowi po trudnym projekcie. Filc posiada również naturalne właściwości wygłuszające. Będzie więc świetnym pokryciem ścian w pokojach przeznaczonych do pracy grupowej lub własnej w spokojnych warunkach. Filc sprawi, że pracownicy będą mogli wykonywać swoje obowiązki spokojnie, a zespół w trakcie zebrania nie zakłóci pracy pozostałym osobom w biurze.

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.