Czy fototapety do sypialni to dobry pomysł?

Urządzenie sypialni potrafi być wielkim wyzwaniem. Dobór mebli i dekoracji zależy przede wszystkim od tego, jaką powierzchnię ma pomieszczenie przeznaczone na sypialnię oraz do jakich celów poza snem będzie on wykorzystywany. Szczególną uwagę warto zwrócić na właściwy dobór kolorów ścian tak, by nie przytłaczały i wprowadzały odpowiedni nastrój. Dla osób, które marzą o efektownej sypialni, doskonałym rozwiązaniem są fototapety.

Dlaczego warto położyć fototapetę w sypialni?

Fototapeta potrafi dodać uroku w każdym pomieszczeniu w domu. Różnorodność produktów dostępnych na rynku sprawia, że bez problemu można znaleźć wzór, który nada sypialni wyjątkowy charakter i ją ożywi. Fototapety są trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak brud, wilgoć czy promieniowanie słoneczne. W rezultacie nie trzeba wymieniać ich co 2-3 lata, tak jak ma to miejsce w przypadku pokrycia ścian tradycyjnymi farbami. Warto też pamiętać, że dzięki zastosowanym technologiom można je czyścić tylko za pomocą samej wody lub wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Odpowiednio dobrane fototapety do sypialni będą idealnym rozwiązaniem, jeśli ściany posiadają trudne do ukrycia nierówności.

Modne kolory fototapet.

Wzór fototapety do sypialni powinien współgrać z kolorystyką pozostałych ścian, mebli i artykułów dekoracyjnych. Warto zwrócić uwagę, by całość wystroju tworzyła spójną kompozycję. Barwy fototapety do sypialni powinny być stonowane, by nie wprowadzać niepotrzebnego pobudzenia przed snem, ale nie oznacza to konieczności wyboru wyłącznie bieli czy czerni. Klimatyczny nastrój w sypialni wprowadzą delikatne pastele, zielenie i brązy. Ludzie, który lubią być na bieżąco z trendami wnętrzarskimi mogą zdecydować się na fototapety uwzględniające najmodniejsze kolory roku wybierane przez firmę Pantone. Kolorem roku 2020 był klasyczny niebieski kolor (Classic Blue), a kolorami roku 2021 są uspokajająca szarość (Ultimate Grey) oraz słoneczna żółć (Illuminating).

Jaki motyw fototapety warto wybrać do sypialni?

Największą popularnością wśród fototapet cieszą się modele prezentujące wzory związane z naturą, takie jak:

  • roślinność (drzewa, kwiaty, liście)
  • krajobrazy (pustynie, lasy, góry),
  • wodę (oceany, morza, rzeki, jeziora),
  • niebo i chmury.

Motywy przyrodnicze wywołują efekt harmonii i spokoju, co pozwala odprężyć i zrelaksować się przed snem oraz pozytywnie nastroić tuż po przebudzeniu. Osoby, które lubią stonowane barwy i delikatne połączenia mogą zdecydować się na fototapety przedstawiające delikatne kwiaty w pastelowych kolorach, niebo pokryte chmurami, ulotne dmuchawce czy wnętrze lasu we mgle. Miłośnicy egzotycznych zakątków, którzy nieustannie poszukują nowych wrażeń, z pewnością zakochają się w fototapecie, która prezentuje serce amazońskiej dżungli, egzotyczne rośliny czy dzikie zwierzęta. Marzyciele mogą zdecydować się na abstrakcyjne linie i formy w kontrastowych barwach. Wiele sklepów oferuje również możliwość wykonanie fototapety ze zdjęć dostarczonych przez klienta. Pozwala to na stworzenie niezwykłej sypialni, której nie będzie miał nikt inny.

Jakie wzory fototapety sprawdzą się w małej sypialni?

Przed wyborem fototapety do sypialni należy zastanowić się, na jak dużej powierzchni będzie się ona znajdować. Z pewnością żadna sypialnie nie będzie dobrze wyglądać, jeśli fototapeta będzie umieszczona na wszystkich ścianach, gdyż istnieje ryzyko, że pomieszczenie będzie wyglądać ciężko i chaotycznie. W przypadku małych sypialni warto wybierać wzory, które optycznie powiększą pomieszczenie. Dobrym wyborem w tym przypadku będą fototapety do sypialni przedstawiające naturę. Motywy, takie jak bezkresny ocean, błękitne niebo, pustynne krajobrazy czy egzotyczne kwiaty sprawią, że mała sypialnia zyska efekt głębi i będzie wyglądała na większą, niż jest w rzeczywistości. Podobny efekt można uzyskać, decydując się na fototapetę przedstawiającą widok z okna czy uliczkę miasta.

Gdzie można kupić fototapety do sypialni?

Wybór fototapety do sypialni w sklepach stacjonarnych nie zawsze jest duży, głównie ze względu na ograniczoną powierzchnię lokalu. O wiele większy asortyment posiadają sklepy internetowe. Jednym z nich jest sklep Surprint, posiadający wiele modnych wzorów fototapet do sypialni, których rozmiar i inne parametry można dopasować do indywidualnych potrzeb. Najważniejsze jest jednak, by fototapeta do sypialni podobała się osobom, które będą spędzały w niej czas. Wystrój sypialni powinien wprawiać w dobry humor i dostarczać pozytywnych emocji.

https://www.surprint.pl/

https://www.surprint.pl/fototapety/fototapety-do-sypialni

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.