Czym kierować się przy poszukiwaniu idealnego M?

Próbując znaleźć odpowiedź na pytanie, jakie kryteria przyjąć poszukując wymarzonego domu czy mieszkania, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę, jak indywidualna jest to kwestia. Oczekiwania względem idealnych czterech kątów mogą bowiem drastycznie różnić się w zależności od etapu życia, na którym się znajdujesz i wynikających z tego potrzeb oraz możliwości.

Czy istnieje tylko jeden wymarzony dom?

Trudnym byłoby, gdyby każdy myśląc o “wymarzonym domu” miał w głowie ten sam, identyczny obraz. Dla jednych perfekcyjną opcją będzie mała kawalerka w centrum miasta, dla innych dom pod lasem z dala od zgiełku. Niektórzy, będąc na późniejszym etapie życia, cenić sobie będą spokojne sąsiedztwo i windę w bloku, innym, dopiero wdrażającym życiowe plany w rzeczywistość, zależeć będzie na kilku przestronnych pokojach i ogrodzie. Potrzeb i marzeń jest tyle, ile ludzi, dlatego planując poszukiwania idealnego domu lub mieszkania należy kierować się przede wszystkim osobistym komfortem i planami na przyszłość, tak, aby nieruchomość faktycznie była spełnieniem marzeń.

Marzenie kontra rzeczywistość

Choć z pewnością okres poszukiwania domu marzeń wydaje się niezwykle inspirujący i ekscytujący, należy pamiętać, aby się w tym nie zatracić. Istnieje wiele kryteriów technicznych i logistycznych, które w wyborze takiej nieruchomości są kluczowe. Przede wszystkim czeka Cię decyzja – dom czy mieszkanie. W obecnych czasach jest to dla wielu trudna kwestia – co rusz otwierają się przed potencjalnymi kupcami możliwości nabycia domu w cenie mieszkania. Wówczas należy zadać sobie kilka pytań: jaka powierzchnia faktycznie jest potrzebna? Czy zależy Ci na swobodnej komunikacji z miastem, czy jesteś w stanie poświęcić czas na dojazdy? Bardziej cenisz swobodę i własną, niezależną przestrzeń, czy też jest jest Ci to obojętne, tak długo, jak spełnia funkcję mieszkania? Oraz – co najważniejsze – jakim dysponujesz budżetem i możliwościami jego zwiększenia?

Swoje poszukiwania możesz rozpocząć od przejrzenia ofert na następujących, najpopularniejszych serwisach z nieruchomościami w Polsce: otodom.pl; szukajlokum.pl; nieruchomosci-online.pl; adresowo.pl; olx.pl; gratka.pl.

Ten etap poszukiwań jest już za Tobą i chcesz podjąć konkretną decyzję? Wspaniale! Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci, gdy już zawęzisz krąg interesujących Cię nieruchomości:

  • Postaraj się dowiedzieć co nieco o sąsiedztwie. Być może jest głośne (w przypadku mieszkania) lub osadzone zbyt blisko Twojego domu (w przypadku domu) i będzie mocno utrudniało Ci codzienne funkcjonowanie.
  • Jaki jest dojazd do Twojej nieruchomości (w przypadku domu), czy dysponuje miejscami parkingowymi?
  • Jeśli zależy Ci na tym, aby mieszkanie lub dom były odpowiednio doświetlone, koniecznie weź pod uwagę ekspozycję nieruchomości względem stron świata.
  • Ogród lub miejsce do wypoczynku. Taras lub balkon są namiastką własnej przestrzeni zewnętrznej w mieście i z pewnością są osoby, dla których będą one idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza, jeśli nie przepada się za zabiegami pielęgnacyjnymi w ogrodzie. Dla tych, którzy jednak pragną zaznać przyjemności z wypoczynku na nieco większej powierzchni, ogród jest kwestią kluczową.
  • Niezwykle ważne – lokalizacja. Nie tylko względem istotnych punktów komunikacyjnych i handlowych, ale także najbliższego otoczenia, obecnie i w przyszłości. Planując mieszkanie, tak w bloku, jak i w domu, warto zorientować się w planach zagospodarowania terenu dookoła nieruchomości. Kupując mieszkanie z widokiem na las nikt nie chce przecież, aby tuż za chwilę kojącą zieleń zastąpił blok, czy też obok domku na wsi powstała ferma drobiu lub ogromna hurtownia.

Na poszukiwania spełniającej wszystkie potrzeby nieruchomości i podjęcie właściwej decyzji odnośnie jej zakupu warto poświęcić czas. Mimo, że z pewnością jest to wyczerpujący proces, jest to także ekscytująca przygoda i tak powinno się ją postrzegać – w końcu to będzie Twój idealny, wymarzony dom!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.