Czym kierować się przy wyborze aluminiowej pergoli?

Aluminiowa pergola to solidna i trwała konstrukcja. Kiedy wybierasz tego typu zadaszenie, na pewno zastanawiasz się nad najlepszym rozwiązaniem. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, decydując się na pergolę z aluminium.

Pergola z aluminium – przyjrzyj się konstrukcji

Pergola aluminiowa zazwyczaj składa się z prostego szkieletu, który jest wykonany z aluminiowych profili. Mogą one być malowane proszkowo. Grubość profili często jest zróżnicowana i zależy od konkretnego producenta. Im jednak są one grubsze, tym pergola jest bardziej stabilna. Zadaszenia, jakimi są pergole, powinny być wysokiej jakości. Sprawdzisz to, obserwując elementy łączące konstrukcję – im mniej widoczne, tym wyższa klasa wykonania pergoli. Ma to znaczenie, jeśli chodzi o estetykę, ale także o funkcjonalność. Wystające łączenia narażone są na uszkodzenia.

Montaż pergoli jest uzależniony od tego, jaką funkcję ma ona pełnić. Pergola może być wolnostojąca i znajdować się w dowolnym miejscu ogrodu lub przylegać do fasady budynku. W tym ostatnim przypadku częściowo opiera się na elewacji, a częściowo na własnej konstrukcji. Pergola może wspierać się na czterech kolumnach lub posiadać tylko dach. Wtedy należy wbudować ją w istniejącą już konstrukcję.

Dach pergoli ma znaczenie!

Wspomnieliśmy już o konstrukcji aluminiowej pergoli, na którą powinieneś zwrócić uwagę. Równie ważnym jej elementem jest także dach. Nowoczesne pergole zazwyczaj wyposażone są w dach z obrotowych lameli i wodoodpornej tkaniny. Takie zadaszenie zapewni Ci nie tylko ochronę przed słońcem, ale także przed deszczem i wiatrem. Wysokiej klasy pergole gwarantują wodoszczelność i odprowadzanie wody, dzięki czemu nie musisz się obawiać przemoczenia podczas deszczowych dni.

O klasie pergoli z aluminium świadczy także fakt, czy ma ona otwierany dach. Funkcja ta umożliwia swobodną regulację dopływu promieni słońca. Ma to znaczenie nie tylko dla tarasu, ale także dla innych pomieszczeń domu, które możesz łatwo doświetlić.

Większość nowoczesnych pergoli wyposażona jest w obrotowe lamele – pozwala to całkowicie zamknąć dach lub tylko lekko go przesłonić. Czasem lamele można obracać i jednocześnie też przesuwać, całkowicie odsłaniając dach. Szukaj właśnie takich modeli.

Popularne są także dachy z tkaniny – w większości przypadków są one wodoszczelne i przepuszczają światło. Możesz je złożyć częściowo lub całkowicie.

Zwróć uwagę na przesłony, oświetlenie i automatykę

Kiedy już zdecydujesz się na aluminiowe pergole, wybierz te najlepsze. Co to oznacza? Produkty powinny zawierać kilka niezbędnych elementów, które w przyszłości przełożą się na Twój komfort. Pergole mogą mieć przesłony boczne – pionowe lub poziome. Dzięki nim ochronisz swoją prywatność przed wzrokiem niepowołanych osób.

Wybierając pergolę z aluminium, zwróć uwagę na modele podgrzewane. Często ogrzewanie na podczerwień jest zintegrowane z konstrukcją, co pozwoli Ci wypoczywać w ogrodzie lub na tarasie podczas jesiennych, chłodnych dni.

Najlepsze pergole aluminiowe posiadają oświetlenie LED. Możesz zatem rozkoszować się atmosferą wieczoru, siedząc pod klimatycznym zadaszeniem. Wybierz intensywność światła i jego kolorystykę. Przyciemniaj je i rozjaśniaj według uznania.

Najnowocześniejsze pergole aluminiowe mają możliwość automatycznego sterowania. Po prostu siadasz w wygodnym fotelu i sterujesz dachem, oświetleniem, ogrzewaniem. W ten sposób możesz dostosować zadaszenie do swojego nastroju i warunków atmosferycznych.

Wybieraj mądrze. Pergole aluminiowe to produkty luksusowe, które doskonale dopasują się do Twojej posesji. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź, czy posiadają opisane przez nas parametry.

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.