Dach sprawny na lata dzięki systemom refleksyjnym

Dach narażony jest na wiele czynników, które osłabiają jego wytrzymałość. Szczególnie niebezpieczne jest ostre słońce i częste opady deszczu. Nadmierne promieniowanie grozi przegrzaniem pokrycia dachowego oraz zniszczeniem jego farby czy folii. Warto rozważyć położenie systemów refleksyjnych, które zabezpieczą pokrycie dachowe i wydłużą jego gwarancję.

Jak warunki atmosferyczne wpływają na dach?

Bardzo ważny jest wybór dachu pod kątem miejsca zamieszkania. Ostre słońce lub częste opady śniegu i deszczu narażają go na uszkodzenia albo mogą przyspieszyć korozję. Szczególnie niebezpieczne jest długotrwałe promieniowanie słoneczne, które osłabia farbę pokrywającą blachę. Może dochodzić do pęknięć i łuszczenia się farby, co w konsekwencji prowadzi do pojawienia się rdzy.

Co więcej, przegrzanie dachu to kolejna niedogodność, która może nieść ze sobą spory wydatek. Odczują to osoby, które są właścicielami chłodni, wielkopowierzchniowych budynków, fabryk czy hal produkcyjnych. Zużycie energii na klimatyzację jest bardzo duże. Systemy refleksyjne położone na dachu mogą zredukować roczne koszty nawet o 25%.

Zagrożenia płynące z przegrzania dachu

Nie tylko koszty za energię mogą być horrendalnie wysokie. Innymi problemami wynikającymi z przegrzania są m.in. obniżenie wydajności pracy w budynkach bez klimatyzacji, przeciążenia maszyn chłodniczych, problemy z dostawą energii, czy znaczny dyskomfort mieszkańców zajmujących lokale na najwyższych piętrach budynków mieszkalnych. Tymczasem dobre systemy refleksyjne są w stanie obniżyć temperaturę dachu nawet o 10 stopni!

Jak wygląda montaż systemów refleksyjnych?

Jest to niezwykle proste. Systemy to tak naprawdę specjalne powłoki, które mają płynną formułę. Dzięki temu bardzo szybko i łatwo aplikuje się je na dach. Dodatkową zaletą jest możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc i szczelin niewidocznych na pierwszy rzut oka. Powłoka nie tylko skutecznie odbija promienie słoneczne, ale też zapewnia hydroizolację i uszczelnia wszelkie uszkodzenia na dachu. Dzięki temu nie trzeba obawiać się rdzy czy wilgoci.

Ważną informacją jest też fakt, iż produkt nie obciąża pokrycia dachowego. Równomiernie rozłożona warstwa powłoki nie jest gruba i nie wpływa na wytrzymałość konstrukcji. Kolejną zaletą jest brak konieczności zamykania budynku na czas aplikacji systemów refleksyjnych. Pracownicy szybko i bezproblemowo wykonają swoją pracę na dachu i nie będą zakłócać spokoju domowników czy pracowników.

Jak widać, dzięki inwestycji w systemy refleksyjne można nie tylko sporo oszczędzić, ale też przedłużyć żywotność dachu. Ochrona przed warunkami atmosferycznymi pozwoli wydłużyć gwarancję nawet o 25 lat. Mniejsze wykorzystanie klimatyzacji i poprawa pracy agregatów wpłynie na obniżenie rachunków za prąd. Jednak najważniejszą zaletą jest poprawa komfortu pracy i życia ludzi przebywających w budynkach, w których dochodzi do przegrzewania się dachu.

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.