Hydroizolacje natryskowe dla dachów płaskich

Istnieje wiele sposobów na izolację dachów płaskich. Na rynku jest dostępnych wiele metod. Popularne rozwiązania zastępowane są nowszymi i skuteczniejszymi preparatami. Obecnie najbardziej wydajnym sposobem na hydroizolację dachu płaskiego jest system Duosil, który wykorzystuje pianę PUR oraz gumę w płynie nakładane metodą natryskową.

Dlaczego warto zastosować system Duosil?

Izolacja w systemie Duosil składa się z dwóch warstw – pianki PUR oraz gumy w płynie. Dodatkowo na wierzch można zastosować warstwę dekoracyjno-ochronną. Obydwie warstwy są nakładane metodą natryskową, co sprawia, że łatwo i szybko zapełniają trudno dostępne miejsca i szczeliny, tworząc przy tym jednolitą osłonę, odporną na uszkodzenia mechaniczne. Obydwa materiały charakteryzują się stosunkowo niską masą i nie obciążają konstrukcji dachu, nawet jeśli w przypadku awarii trzeba będzie nałożyć kolejne warstwy. Dodatkowo preparaty nie zawierają toksycznych substancji i są w pełni przyjazne dla środowiska.

Trwałość i skuteczność izolacji natryskowych

Hydroizolacje natryskowe nadają się do każdego rodzaju budynku, zarówno rolniczego, przemysłowego, jak i mieszkalnego. Natryskowy sposób aplikacji preparatów pozwala na dokładne, precyzyjne i szybkie pokrycie całej powierzchni dachu. Poszczególne warstwy tworzą jednolitą membranę odporną na niekorzystne warunki atmosferyczne, która wytrzyma przez wiele lat.

Technologia natryskowa

Zarówno pianka PUR, jak i guma w płynie są nakładane za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przykładowo w przypadku aplikacji piany, agregat miesza ze sobą składniki w odpowiednich proporcjach. Mieszanka podczas kontaktu z podłożem zwiększa wielokrotnie swoją objętość dzięki czemu piana może dokładnie wypełnić trudno dostępne miejsca i szczeliny. Podobnie rzecz ma się z natryskiem gumy w płynie – odpowiedni agregat miesza ze sobą odpowiednie składniki. Aplikacja materiałów hydroizolacyjnych odbywa się przez wykwalifikowanych specjalistów. Więcej o technologiach natryskowych i systemie Duosil można przeczytać na stronie https://dach-service.pl/system-duosil/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.