Innowacyjne drukarki Brother

Kupując sprzęt taki jak drukarka, szukamy najlepszego modelu, który nie tylko spełni nasze potrzeby, ale i posłuży przez wiele lat. Wysokiej jakości sprzętu drukującego najlepiej szukać w ofercie sprawdzonych i renomowanych marek z tradycją. Do takich zalicza się firma Brother. Obecna jest ona na rynku od ponad 100 lat. Jakie drukarki posiada w swojej ofercie?

Historia marki Brother

Początki marki Brother sięgają 1908 roku, kiedy to Kinekichi Yasui założył firmę Yasui Sewing Machine Co. Jak sama nazwa wskazuje firma Japończyka zajmowała się produkcją maszyn do szycia. W tej branży marka Brother działała przez wiele lat, bo aż do 1955 roku. W tym właśnie roku powstało Brother International Corporation, czyli pierwsza zagraniczna spółka handlowa. Od tego momentu produkty marki Brothers podbijały europejski i amerykański rynek. Na początku firma nadal proponowała maszyny do szycia. W latach 60, oferta została uzupełniona o sprzęt biurowy. Poszerzenie oferty zbiegło się w czasie z rozpoczęciem współpracy marki Brother z firmą Centronics. Za skutkowała ona zaprojektowaniem i wybudowaniem w 1971 roku pierwszej na świecie drukarki matrycowej o dużej szybkości. To jednak nie ona jest synonimem sukcesu marki Brother, jest nim bowiem maszyna do pisania. Pierwsza elektroniczna maszyna powstała w 1985 roku i przyczyniła się do uzyskania przez Brother Industries, Ltd tytułu lidera innowacyjności w technologii biurowej. Od tej pory japońska firma stale uzupełnia swoją ofertę o nowe, innowacyjne urządzenia – w 1987 roku powstał faks, w 1995 roku pierwsze laserowe urządzenie wielofunkcyjne MFC-4500ML (pozwala ono na drukowanie, skanowanie, faksowanie i telefonowanie), dwa lata później światło dzienne ujrzała pierwsza atramentowa drukarka wielofunkcyjna Brother MFC-7000FC – mniejsza i cichsza niż laserowa. Kolejny przełom w historii firmy Brother to rok 2002 – czas premiery małej, wydajnej drukarki mobilnej idealnej do biura i świetnej w podróżach służbowych. Marka Brother odpowiada również za produkcję pierwszego skanera z wbudowanym interfejsem obsługującym sieć WiFi.

Drukarki Brother – czym się charakteryzują?

Po drukarki Brother można sięgać niezależnie, czy szuka się sprzętu do biura, czy do domu. W portfolio marki znajdują się różnorodne urządzenia od drukarek laserowych i atramentowych, przez drukarki przenośne i biznesowe, aż do urządzeń wielofunkcyjnych. Wszystkie modele znajdujące się w ofercie japońskiej marki są tymi innowacyjnymi i wyposażonymi w najnowsze funkcje. Funkcje, jakie można spotkać w drukarkach Brother to wiele opcji łączności – sieć przewodowa, bezprzewodowa, komunikacja NFC, a także szeroki wybór urządzeń drukujących monochromatycznie i kolorowo. Warto wspomnieć, że bogatą ofertę sprzętową firmy dopełniają oryginalne tusze Brother, najlepiej dopasowane do ich urządzeń.

Najlepsze modele tanich drukarek Brother

Wysoka jakość sprzętu drukującego Brother idzie w parze z atrakcyjnymi cenami. W domowych warunkach świetnie sprawdzą się drukarki laserowe i atramentowe. Dostępne są one w cenach od 500 złotych w górę. Tanim a dobrym wyborem będzie monochromatyczna drukarka USB Brother HL-L2312D. Jest to cichy, kompaktowy sprzęt stworzony z myślą o małych biurach i domach. Gwarantuje wysoką jakość druku i wyposażona jest w najważniejsze funkcje pozwalające na oszczędne drukowanie m.in. automatyczny druk dwustronny. Wśród monochromatycznych modeli jako warte uwagi wymienić należy drukarki Brother HL-L2352DW i Brother HL-L2372DN. Wszystkie wymienione sprzęty są tymi laserowymi. Marka Brother proponuje też ciekawe urządzenia atramentowe. W tym dziale dobrym zakupem będzie drukarka Brother InkBenefitDCP-J105. Będzie ona stanowić domowy sprzęt wielofunkcyjny. Oprócz drukowania można na niej kopiować i skanować dokumenty. Jeśli poszukuje się natomiast urządzenia małego, lekkiego i łatwego w przenoszeniu to idealnym wyborem będzie Brother InkBenefit DCP-J100, która pochwalić może się certyfikatem Energy Star. Na markę Brother warto też zwrócić uwagę, szukając laserowego urządzenia wielofunkcyjnego. Jako przykłady tych wysokiej klasy podać można Brother DCP-1610WE i Brother MFC-L2712DW.

Oryginalne tusze marki Brother i ochrona środowiska

Firma Brother poważnie traktuje dbałość o środowisko naturalne i do tego samego zachęca swoich klientów. Dbałość o ekologie przejawia się przede wszystkim ofertą bezpłatnej wysyłki zużytych tonerów i tuszów. Te przekazane firmie zostają poddane recyklingowi.  Zużyte tonery i tusze z drukarek Brother można przesłać za darmo do Holandii – koszty przesyłki pokrywa firma.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.