Jak efektywnie korzystać z płynnych membran dachowych?

Prawidłowo zastosowana powłoka dachowa z hydronylonu gwarantuje budynkom wieloletnią, niezawodną ochronę. I choć niekiedy można spotkać się z głosami, które wskazują na potencjalne wady produktu, tak naprawdę większość problemów z hydronylonem ma swój początek w niezbyt fachowym wykorzystaniu tego produktu. Jak kłaść hydronylon, by nie trzeba było poprawiać?

Płynne membrany dachowe – przygotowanie powierzchni

Rozwiązanie takie, jak pokrycie całości dachu budynku hydronylonem, to znakomity pomysł dla każdego, kto pragnie zaoszczędzić na konserwacji dachu oraz inwestować w przyszłościowe, nieszkodliwe dla środowiska materiały. Płynne membrany dachowe z całą pewnością przyniosą oczekiwany poziom ochrony, ale tylko w sytuacji, gdy będą użytkowane zgodnie z przeznaczeniem oraz instrukcją producenta.

Kładzenie hydronylonu powinno się odbywać na starannie przygotowanym podłożu, by materiał mógł równomiernie pokryć każdy jego fragment. W zależności od rodzaju pokrycia, jakie znajduje się na dachu, może także zaistnieć konieczność użycia odpowiedniego środka przygotowującego powierzchnię.

Popularne błędy przy kładzeniu hydronylonu

Płynne membrany dachowe stanowią powłoki o wysokim stopniu krycia, także w przypadku powierzchni, gdzie pojawiają się załamania czy nietypowe kształty. Membrana hydronylonowa powstała właśnie po to, by szczelnie przylegać do struktury dachu, dzięki czemu staje się on odporny na rozmaite czynniki. By proces ten mógł przebiegać bez zakłóceń, należy jednak przestrzegać kilku istotnych zasad podczas nanoszeniu hydronylonu na pokrycie dachu.

Jest to między innymi konieczność uwzględniania panującej przy pracach pogody – śnieg, deszcz czy duża wilgotność powietrza mogą zaburzyć zastyganie płynnych membran dachowych. Ta sama zasada tyczy się także zbyt wysokiej temperatury powietrza lub dużego mrozu. Ważne też, by zamawiać hydronylon wyłącznie u sprawdzonych producentów lub dystrybutorów. Tylko w ten sposób zyskujemy pewność, że materiał ten był magazynowany oraz przewożony we właściwy sposób.

Artykuł powstał we współpracy z proof-tech.com

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.