Jak kupić mieszkanie inwestycyjne we Wrocławiu?

Wrocław uchodzi za jedno z najbardziej atrakcyjnych w Polsce miast do życia i pracy, dlatego wiele osób decyduje się na zakup tu mieszkania inwestycyjnego. Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze lokalu i na co zwracać uwagę?

Mieszkanie inwestycyjne od dewelopera we Wrocławiu – czy to się opłaca?

Osoby zainteresowane nabyciem mieszkania inwestycyjnego w stolicy Dolnego Śląska powinny w pierwszej kolejności zastanowić się nad opłacalnością takiego przedsięwzięcia. Jak wynika z wyliczeń firmy deweloperskiej Ronson, rentowność najmu w Polsce kształtuje się na poziomie 5,28 proc. W atrakcyjnych lokalizacjach takich jak Wrocław może sięgać nawet 6 proc. Trzeba brać poprawkę na to, że mieszkanie nabyte z myślą o najmie nie zwróci się od razu, ale średnio dopiero po 16-17 latach.

Określenie grupy docelowej to podstawa

Każdy deweloper we Wrocławiu realizuje różne inwestycje z zakresu budownictwa mieszkaniowego, w związku z czym należy bliżej przyjrzeć się poszczególnym przedsięwzięciom. Punktem wyjściowym jest grupa docelowa, do której będzie skierowana oferta najmu. Pod tym względem Wrocław daje sporo możliwości, gdyż lokal można wynająć nie tylko stałym pracownikom, ale również pracownikom sezonowym, studentom czy turystom. Wysokość czynszu i lokalizacja to przesłanki najważniejsze z punktu widzenia najemców – koniecznie należy mieć je na względzie, kupując mieszkanie od dewelopera we Wrocławiu.

Wielkość mieszkania ma znaczenie

Jak nietrudno sprawdzić, każdy deweloper we Wrocławiu dysponuje ofertą zróżnicowaną nie tylko pod kątem lokalizacji mieszkań, ale i ich metrażu. Wielkość lokalu powinna odpowiadać potrzebom konkretnych odbiorców. Przykładowo stali pracownicy z rodzinami czy studenci poszukują większych mieszkań na wynajem, a na celowniku turystów czy osób niemających rodzin są zazwyczaj kawalerki i lokale 2-pokojowe. Żadną tajemnicą nie jest, że mniejsze mieszkanie łatwiej jest wynająć, a w przyszłości prościej znaleźć na nie nabywców, o ile oczywiście ktoś bierze pod uwagę sprzedaż.

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.