Jak szybko i efektywnie ocieplić budynek?

Wraz z rozwojem technologii i coraz lepszych materiałów izolujących odchodzi się od stosowania tradycyjnych metod ocieplania. Obecnie jedną z zyskujących na popularności metod jest izolacja natryskowa pianką poliuretanową. Jest to stosunkowo nowa metoda pozwalająca w sposób efektywny i przede wszystkim szybki ocieplić budynek, poddasze czy wykonać izolację posadzki lub fundamentów. Dlaczego warto stosować izolacje pianką Pur?

Właściwości pianki Pur

Pianka Pur jest rodzajem pianki poliuretanowej o świetnych właściwościach izolacyjnych. Ocieplanie pianką Pur to metoda coraz częściej wykorzystywana w budownictwie, przemyśle, rolnictwie, jak i przy prywatnych inwestycjach. Pianka Pur zapewnia trwałą, wytrzymałą i szczelną izolację. Materiał idealnie przylega do niemal każdej powierzchni, może być bez problemu stosowany na drewnianych, betonowych, plastikowych czy metalowych elementach. Warto zaznaczyć, że jest to materiał wyjątkowo lekki, dzięki czemu nie obciąża konstrukcji dachu w taki sposób jak tradycyjna wełna mineralna.

Zalety wykonania izolacji pianką Pur!

Wykonanie izolacji natryskowej pianką Pur charakteryzuje się ekonomicznością oraz trwałością. Niewątpliwą zaletą stosowania pianki Pur jest jej odporność na działanie mikroorganizmów, bakterii, grzybów i pleśni. Pianka wraz z biegiem lat nie traci swoich właściwości izolacyjnych. Jest to doskonały sposób na ocieplenie poddasza i dachu. Pianka rozprowadzana jest za pomocą specjalnego natrysku, dzięki czemu szczelnie wypełnia wszelkie dziury i szpary, zapewniając wysoką szczelność oraz zapobiegając powstawaniu mostków termicznych. Z tego powodu zaleca się stosowanie izolacji natryskowej pianką Pur przy ocieplaniu poddaszy. Pianka obok świetnej termo i hydroizolacji zapewnia tłumienie hałasów z zewnątrz.

Czas i koszt izolacji za pomocą pianki Pur

Koszt wykonania izolacji natryskowej pianką Pur zależny jest od rodzaju i ilości powierzchni oraz typu budynku. Każda wycena przygotowywana jest indywidualnie. Całościowy koszt wykonania usługi może być większy od tradycyjnych metod, jednakże na korzyść izolacji pianką Pur przemawia fakt szybszego wykonania zlecenia, mniejsze obciążenie więźby dachu, jak również efektywność izolacji. Jest to trwała metoda pozwalająca szybko i sprawnie ocieplić budynek!

Ocieplanie pianką Pur to skuteczny sposób na ocieplenie budynku. Jest to łatwa, szybka i przede wszystkim efektywna metoda wypierająca z biegiem lat tradycyjne sposoby jak styropian czy wełna mineralna.

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.