Jak wybrać praktyczne i modne poduszki do ogrodu na wiosnę?

Większość z nas już niecierpliwie wyczekuje nadejścia wiosny. Razem z nią rozkwitnie przyroda oraz życie w przydomowych ogródkach, w których będziemy zażywać kąpieli słonecznych, relaksu, a także spotkamy się ze znajomymi lub rodziną. Podstawą dla rekreacji na świeżym powietrzu jest komfortowe i praktyczne wyposażenie ogrodowe, a zwłaszcza wygodny zestaw mebli, który ustawia się w przestrzeni wypoczynkowej. W jego skład wchodzą kilkuosobowe kanapy, fotele i krzesła. Mogą być wykonane z rozmaitych surowców. Najczęściej wciąż pojawiają się drewno, metal oraz tworzywa sztuczne, a zwłaszcza niezmiernie trwały polipropylen. Zazwyczaj jednak sama konstrukcja, materiał i wyprofilowanie mebli to za mało, aby zapewnić maksymalną wygodę. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą miękkie poduszki na meble ogrodowe, które cieszą się olbrzymią popularnością wśród wszystkich zwolenników ogrodowej rekreacji. Jak wybrać idealne poduchy i o czym warto pamiętać, poszukując ciekawych modeli do ogrodu? O tym wszystkim opowiemy poniżej.

Jakie rodzaje poduszek kładzie się na meble ogrodowe?

Najczęściej występują dwa podstawowe rodzaje poduszek na meble ogrodowe, które stosuje się równocześnie. Mogą się pojawiać poduchy, które układa się bezpośrednio na siedziskach i na oparciach (niekiedy bywa to jedna połączona poducha, zginana w połowie). Oprócz nich używa się także małych poduszeczek, tak zwanych „jaśków”, które łączą funkcję praktyczną, podnosząc komfort siedzenia, z podnoszeniem walorów estetycznych zestawu wypoczynkowego.

Duże, funkcjonalne poduchy najczęściej przyczepia się do powierzchni mebli specjalnymi sznurkami lub troczkami. Pojawiają się też warianty z gumkami. Warto decydować się na produkty dostosowane do konkretnych modeli mebli – umożliwia to lepsze umocowanie poduch do konstrukcji. Nie przesuwają się i zapewniają jeszcze większą wygodę dla użytkowników.

Z czego produkuje się poduszki ogrodowe?

Poduszki ogrodowe to produkty wymagające podwyższonej trwałości. W odróżnieniu od poduszek salonowych lub sypialnianych, są bowiem często narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Jeśli zostawiamy je na zewnątrz przez większą część sezonu, wówczas na ich kondycję wpływają niekorzystne warunki atmosferyczne. Wilgoć w powietrzu i woda deszczowa często doprowadzają do przemoczenia poduszek oraz rozwinięcia się szkodliwych pleśni i grzybów we wnętrzu – a to bywa bardzo niebezpieczne dla użytkowników. Dodatkowo zmienna pogoda sprawia, że łatwo o zabrudzenie poduszek, dlatego też ich powierzchnia powinna być łatwa w czyszczeniu. Jakie zatem materiały sprawdzają się najlepiej?

Idealnie nadają się tworzywa sztuczne. Dotyczy to zarówno wypełnienia poduszek, jak i poszewek. Do wnętrza idealnie nadaje się granulat piankowy – elastyczny, nie zgniatający się, a przy tym również nie chłonący wilgoci.

Poszewki na poduszki powinny być z syntetycznych tkanin. Często stosuje się na przykład poliester lub akryl. Ich wielką zaletą jest to, że niezbyt łatwo ulegają zabrudzeniu, a w razie pojawienia się ewentualnych plam, bez trudu możemy je wyprać (warto wybrać modele ze zdejmowanymi poszewkami). Niektóre poszewki bywają nawet pokrywane specjalną warstwą impregnującą, dzięki czemu materiał znacznie słabiej wchłania wodę.

Poduszki na meble a aranżacja w ogrodzie

Każdego roku zmieniają się modne aranżacje do ogrodu. Aby zawsze być na czasie, a niekoniecznie wydawać majątek na zakup nowego wyposażenia ogrodowe, warto postawić właśnie na poduszki.

Z ich pomocą można całkowicie odmienić charakter ogrodowej przestrzeni wypoczynkowej. W ofercie sklepów z wyposażeniem do modnych ogrodów znajdziemy wiele poduszek, w stylowych kolorach i wzorach. Niekiedy zdarzają się nawet wyprzedaże samych poszewek. Dzięki temu wprowadzamy do naszego ogrodu najmodniejsze barwy sezonu, inwestując wyłącznie w kilka poduszek, które w każdej chwili możemy wymienić na kolejne modele.

W obecnym sezonie sporą popularnością cieszą się na przykład proste wzory geometryczne w czerni i bieli oraz gładkie poduszki w odcieniu Classic Blue, który wybrano w grudniu 2019 kolorem roku firmy Pantone na następnych 12 miesięcy.

Poduszki na meble do ogrodu stanowią zatem produkt idealnie łączący praktyczną funkcjonalność z dużymi walorami estetycznymi. Możemy cieszyć się odpoczynkiem, a także modnie dekorować ogród, bez wydawania olbrzymich pieniędzy na akcesoria i wyposażenie.

***

Potrzebujesz poduszek lub innych dodatków do ogrodu, ale nie wiesz, na co się zdecydować? Odwiedź stronę: https://bazkar.pl, pełną stylowych inspiracji oraz praktycznych porad doświadczonych ekspertów od wyposażenia ogrodów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.