Jak wygląda dezynfekcja w hotelach?

Pandemia spowodowana koronawirusem COVID-19 wpłynęła na funkcjonowanie wszystkich obiektów publicznych, w tym hoteli. Z uwagi na charakter działalności oraz regularne przyjmowanie gości, absolutną koniecznością stała się dezynfekcja, zarówno miejsc wspólnych, jak i prywatnych pokojów. Zmieniły się także zasady funkcjonowania restauracji hotelowych oraz niektórych sprzętów znajdujących się w łazienkach. Dezynfekcja obiektów w takich miastach jak Warszawa najczęściej jest zlecana profesjonalnym firmom, które używają wysokiej jakości i bezpiecznych środków.

W jaki sposób przebiega dezynfekcja?

Celem dezynfekcji jest pozbycie się drobnoustrojów – bakterii, wirusów oraz grzybów, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia człowieka. W tym celu konieczne jest jednak użycie nie tylko specjalnych preparatów biobójczych, ale również odpowiednich narzędzi rozpylających. W jaki sposób może się to odbywać?

  • Dezynfekcja w takich miastach jak Warszawa może być przeprowadzana różnymi metodami. Jedną z bardziej popularnych jest promieniowanie UV. Specjalne lampy emitują fale o długości 256 nm, które wyróżniają się wysoką skutecznością.
  • Kolejną opcją jest zamgławianie. Polega ono na rozpylaniu w powietrzu odpowiedniego środka o bardzo małych cząsteczkach, które razem tworzą mgiełkę. Ogromną zaletą tej metody jest możliwość przedostania się preparatu nawet do bardzo trudnych miejsc i wszelkich zagłębień, np. takich jak kanały wentylacyjne. Podczas dezynfekcji wykorzystuje się preparat, który niszczy drobnoustroje oraz dmuchawę napędzaną silnikiem.
  • Profesjonalne firmy stosują także różnego rodzaju środki chemiczne na bazie alkoholu, fenoli, kwasów organicznych lub nieorganicznych oraz innych preparatów. Wszystkie z nich są bezpieczne i w żaden sposób nie wpływają na dezynfekowane przedmioty.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat dezynfekcji w hotelach?

Dezynfekcja dotyczy także klientów hotelu oraz obsługi. W związku z tym, na terenie obiektu muszą zostać umieszczone dozowniki z płynem, tak aby każda osoba miała do nich łatwy dostęp i mogła użyć w dowolnym momencie. Ważnym miejscem jest teren recepcji, wyjście z toalet oraz wejście do wind. Dezynfekcja musi być przeprowadzona w prywatnych pokojach po każdym wymeldowaniu gości. Co więcej, należy poddać procesowi dezynfekcji każdy sprzęt, który można wypożyczyć. Utrzymanie reżimu sanitarnego to najlepszy sposób na zapewnienie gościom bezpieczeństwa, dlatego każdy obiekt powinien podejść do tematu w sposób odpowiedzialny.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Cleanpest z Warszawy.

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.