Jaki parasol do ogrodu ?

W sklepach znajdziemy naprawdę sporo różnych parasoli ogrodowych. Poczynając od najprostszych, do łamanych czy przeciwsłonecznych. Jednak który z nich będzie idealnie pasował do naszego ogrodu?

Jaki parasol ogrodowy wybrać?

Przed ostatecznym zakupem parasola słonecznego, powinniśmy przemyśleć kilka spraw. Jedną z nich jest wielkość, musimy ustalić jak dużej osłony potrzebujemy. Jest to oczywiście w pełni zależne od wielkości tarasu czy ogródka oraz od tego, jak duży obszar chcemy osłaniać. Dzięki temu będziemy w stanie zdecydować się na konkretną średnicę parasola.

Kolejnym aspektem jest przeznaczenie. Jeśli chcemy, aby był to parasol do stołu, w pełnie wystarczający będzie zwyczajny typ o konkretnej średnicy czasy. Kiedy jednak mamy do czynienia z kompletami wypoczynkowymi, warto zdecydować się na modele łamane lub mocowane do ściany. Dzięki takiemu posunięciu będziemy mogli je ustawić na uboczu przez co, nie zniszczą nam one kompozycji wypoczynkowej. W przypadku, kiedy chcemy osłonić sporą przestrzeń, to można zdecydować się na typ żagiel. Stworzy on delikatne zadaszenie nad wybraną przez nas częścią ogrodu czy tarasem. Dla osób, które oczekują jedynie osłony leżaka, przeznaczone są wąskie, długie parasola lub nieduże osłony, które możemy zakupić razem z leżakiem.

Klasyczne parasole przeciwsłoneczne

Ceny klasycznych parasoli są bardzo różne. Kiedy najzwyklejsze modele zaczynają się od okolic 200 zł, to te bardziej zaawansowane mogą kosztować do kilku tysięcy. Cena jest zależna od rodzaju stelaża, materiału, kija, wielkości parasola, wodoodporności czy możliwości demontażu. Kiedy wybieramy parasol ogrodowy powinniśmy zwrócić uwagę na każdy z tych czynników. Osoby, które nie zamierzają chować parasola do domu, powinny zdecydować się na trwałe modele. Jednak w przypadku, gdy zamierzamy wyciągać parasol ze schowka raz na jakiś czas, to możemy postawić na tańszy model.

Wybór parasola ogrodowego wbrew pozorom nie jest taki prosty. Jednak, gdy dobrze go przemyślimy i weźmiemy pod uwagę kilka istotnych kwestii, na pewno będziemy zadowoleni.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.