Jakich mebli potrzebujesz do ogrodu?

To zaskakujące ile mebli potrzebuje Twój ogród! Czytaj czego jeszcze Ci w nim brakuje! Kiedyś panowała moda na werandy z przodu domu, a obecnie chętniej w bryle domu adaptuje się tarasy. Niezależnie od wybranego rozwiązania do takich przestrzeni świetnie sprawdzają się meble ogrodowe. Oczywiście można ustawić je również bezpośrednio wśród zieleni. Zatem jakie mamy możliwości?

Meble ogrodowe na werandę i taras – co wybrać?

W zależności od wybranej aranżacji można zdecydować się na meble kute, wykonane z żelaza, które sprawdzą się w tradycyjnych aranżacjach. Częściej jednak wybierane są meble lżejsze, których pewną wadą jest to, że w razie silniejszego wiatru trzeba je schować. Mają jednak wiele zalet, choćby mobilność i możliwość różnego ustawienia, w zależności od potrzeb. Można zdecydować się na modele rattanowe, które pięknie komponują się w aranżacjach kolonialnych albo technorattanowe wykonane z włókna sztucznego imitującego naturalne, bardziej odpornego na wilgoć, a także promieniowanie UV. Wybór ażurowych mebli rattanowych lub technorattanowych dodaje lekkości aranżacji werandy lub tarasu. Oczywiście innym wyborem mogą być drewniane meble ogrodowe. Wiele opcji mebli ogrodowych znajdziesz na http://mojmebel.pl/kategoria-produktu/meble-ogrodowe-i-akcesoria/ Można postawić na tradycyjne długie stoły i ławki, ustawiane pod zadaszeniem lub bezpośrednio w ogrodzie. Taki wariant sprawdza się do biesiadowania w większym gronie, np. grillowania. Oczywiście trzeba pamiętać, że meble drewniane do ogrodu wymagają okresowej impregnacji, a w przypadku bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych dobrze jest mieć je gdzie schować, choćby w składziku ogrodowym czy garażu. Wśród takich mebli można zdecydować się również na drewniane rozkładane fotele i panelowe stoły. Do foteli można dobrać narzuty czy też miękkie siedziska, aby zwiększyć komfort użytkowania.

Meble ogrodowe – wygodne i urozmaicające architekturę ogrodu

Wśród mebli ogrodowych można postawić również na huśtawki. Można je ustawić obok stołu na werandzie lub tarasie albo bezpośrednio w ogrodzie. Drewniane huśtawki są nie tylko wygodne, ale również można miło spędzić na nich czas nie tylko latem z lemoniadą w dłoni, ale również popijając ciepłą herbatę i siedząc pod kocem, gdy robi się chłodno. Zamiast tradycyjnej huśtawki można zdecydować się na technorattanową lub metalową w kształcie półokrągłym. Takie modele zyskały sporo sympatyków. Pomiędzy ścieżkami ogrodowymi mogą znaleźć się również ławki, zarówno metalowe i rzeźbione, jak i drewniane. Taki element niewątpliwie urozmaica architekturę ogrodu, podobnie jak altany ogrodowe ustawione w centrum lub na skraju ogrodu. Meble ogrodowe doskonale prezentują się wśród nasadzeń takich jak rabaty. Ławki można ustawić również blisko oczka wodnego. Dzięki temu można uzyskać potrzebny cień w upalne dni, dzięki parującej wodzie.

Twój ogród może być jak z bajki. Odpoczniesz w nim, jeśli dobierzesz odpowiednie meble ogrodowe.

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.