Małe maszyny czyszczące – które wybrać?

Małe maszyny czyszczące są niezastąpione w sytuacji, gdy trzeba dokładnie posprzątać niewielkie przestrzenie. Z urządzeń tych korzystają nie tylko klienci prywatni, ale również profesjonalne firmy sprzątające, które swoje usługi oferują głównie klientom indywidualnym.

Dlaczego warto postawić na małą maszynę czyszczącą?

Największą zaletą małych maszyn czyszczących jest przede wszystkim ich olbrzymia mobilność. Wynika to oczywiście z tego, że charakteryzują się one niewielką masą i dość niewielkimi gabarytami. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że maszyny czyszczące tego typu doskonale sprawdzą się w tych miejscach, w których niestety nie można skorzystać z dobrodziejstwa dużych, profesjonalnych maszyn do mycia podłóg i posadzek.

Małe urządzenia czyszczące są bardzo wygodne nie tylko w obsłudze, ale również w transportowaniu. Jest to najlepszy wybór dla tych firm sprzątających, które obsługują bloki i mieszkania z wieloma piętrami.

Idealny sprzęt dla początkujących firm sprzątających?

Małe maszyny czyszczące wybierane są przede wszystkim przez niewielkie firmy sprzątające, które dopiero rozkręcają swój biznes. Na starcie większość firm sprzątających obsługuje jedynie klientów, którzy mają do posprzątania pomieszczenia i hale o stosunkowo niewielkich powierzchniach.

Początkujące firmy nie zawsze są w stanie pozwolić sobie na zakup profesjonalnych maszyn sprzątających, których ceny są naprawdę dość wysokie. Inwestycja w małe maszyny czyszczące wydaje się najlepszym wyborem, dlatego też cieszą się one dużym zainteresowaniem.

Jakie maszyny czyszczące wybrać?

Z praktycznego punktu widzenia niemal wszystkie profesjonalne maszyny do sprzątania dostępne są w mniejszych wersjach. Godne polecenia są między innymi odkurzacze piorące, parownice i maszyny do mycia podłóg albo niezawodne szorowarki i froterki.

Tak samo jak w przypadku dużych maszyn w pierwszej kolejności warto inwestować w oryginalne urządzenia od renomowanych producentów, które mogą pochwalić się nie tylko dużą wydajnością, ale również niezawodnością. Wybór konkretnych maszyn zależy tak naprawdę od naszych indywidualnych potrzeb.

Małe maszyny czyszczące, które powinna mieć każda firma sprzątająca?

Małe maszyny czyszczące, które powinna mieć każda firma sprzątająca?
Odkurzacz do sprzątania na sucho Nilfisk VP 300

W pierwszej kolejności warto postawić na uniwersalny odkurzacz do sprzątania na sucho (np. Nilfisk VP 300).

Po sprzęt ten powinny sięgnąć nie tylko początkujące firmy sprzątające, ale również właściciele hoteli i biur. Do kompleksowego czyszczenia dywanów i wykładziny warto wybrać porządny odkurzacz piorący (np. Bissell Big Green 48F3ER).

Jakie maszyny czyszczące wybrać?
Odkurzacz piorący Bissell Big Green 48F3ER

Żadna rzetelna firma sprzątająca nie może obejść się również bez pomocy kompaktowej maszyny do mycia podłóg. Nowoczesny automat szorujący Nilfisk SC250 bez żadnego większego problemu poradzi sobie z powierzchniami do 1360m2/h.

Nilfisk SC250
Automat szorujący Nilfisk SC250

Do zamiatania wewnątrz i na zewnątrz przydać może się z kolei zamiatarka ręczna Nilfisk SW200 / SW250. Wybór markowych maszyn jest naprawdę bardzo szeroki, dlatego też warto być na bieżąco z wszystkimi nowinkami.

 

Gdzie kupić małe i duże maszyny czyszczące?

Profesjonalne urządzenia sprzątające można kupić w punktach stacjonarnych w większych miastach, a także drogą online poprzez sklepy internetowe lub katalogi maszyn, np: https://doporzadku.pl/k/maszyny-czyszczace/

Komentarze (01)

  • Adam

    8 maja 2020 / 4 tygodnie temu

    Ok, ale ten odkurzacz piorący wygląda genialnie! Do domu też można taki używać? Mam u siebie wykładziny, za którymi nie przepadam, ale żona nalegała, więc wspólnie się męczymy z ich praniem i czyszczeniem. Z tym odkurzaczem byłoby to dużo łatwiejsze.. Przynajmniej takie sprawia wrażenie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.