Materace – jak wybrać odpowiednie?

Dobry sen skutkuje polepszeniem naszego nastroju i efektywności w szkole lub pracy, każdy z nas potrzebuje go, aby prawidłowo funkcjonować. Jak więc dobrze się wysypiać? Czy jest na to jakiś prosty przepis?

Czy wiesz jak zapewnić sobie błogi sen?

Niektórzy z nas borykają się z bezsennością, a inni zasypiają na zawołanie. Jaki jest sekret spokojnego snu? Według lekarzy przed snem należy przewietrzyć pokój i przez kilka godzin przed położeniem się do łóżka nie korzystać z urządzeń mobilnych. Na pewno coś w tym jest, bo sprawdza się to u wielu z nas.

Niektórzy całe noce przekręca się z boku na bok, bo jest im po prostu niewygodnie, a co gdyby tak zmienić podłoże? Dobrze dobrany materac to także jeden z czynników, który jest w stanie zapewnić nam błogi sen.

Rodzaje materacy

Materace najogólniej możemy podzielić na dwa typy i są to kolejno materace piankowe (wyróżniamy tutaj podkategorie takie jak poliuretanowe, poliuretanowe termoelastyczne, poliuretanowe wysoko elastyczne, lateksowe) oraz sprężynowe (z kolei tutaj powstały takie podkategorie jak bonellowe, kieszeniowe, kieszenowe multipocket). Istnieje także możliwość połączenia tych dwóch rodzajów. To właśnie takie miękkie podkłady najczęściej możemy spotkać w naszych domach. Popularne są także materace, które mają we wnętrzu wodę (łózko wodne) i powietrze (materac turystyczny).

Gdzie kupić materac?

Materace z pewnością znajdują się w asortymencie każdego sklepu z wyposażeniem wnętrz. Ten produkt możemy kupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i w internetowym.

Ile kosztuje materac?

Cena materaca zależy od jego wymiarów i wypełnienia a czasami jego marki produktu. Za taki materac w standardowym rozmiarze łóżka konsument będzie musiał zapłacić od około 400 do 1000 złotych.

To właśnie materace przyczyniają się do naszego spokojnego snu oraz komfortowego wypoczynku. Wielu z nas docenia zalety tego rodzaju podłoża. Podobno przesypiamy aż ponad połowę swojego życia, więc dobry materac jest zdecydowanie niezbędnym produktem w naszym codziennym życiu.

Artykuł powstał we współpracy z https://expertsnu.pl/s/14/materace-160×200

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.