Meble do jadalni – stwórz z naszymi kolekcjami wnętrze w naturalnym stylu

W trendach wnętrzarskich od kilku lat pojawia się wiele inspiracji nawiązujących do natury i sielskości. Jadalnia stworzona w takim stylu staje się wspaniałym miejscem spotkań i codziennych aktywności. Jest to przestrzeń przytulna, harmonijna, wygodna. Z przyjemnością się w niej przebywa. Oto klika inspiracji, które można wykorzystać, aranżując przestrzeń właśnie w takim klimacie. Jako przewodnicy posłużą nam style: skandynawski, rustykalny i prowansalski.

Naturalna lekkość Skandynawii

Nie bez przyczyny zaczniemy od stylu skandynawskiego. W tym momencie to jeden z najpopularniejszych trendów aranżacyjnych. Jadalnia urządzona w tym stylu sprawia wrażenie lekkości. Bazuje na jasnej kolorystyce, prostych formach, naturalnych materiałach i dodatkach.

Pięknie w takiej przestrzeni będzie wyglądać stół Torino lub stół Montenegro. Oba są proste, nienachalne w formie, z pięknie podkreśloną linią usłojenia drewna. Jeśli chodzi o krzesła, warto zwrócić uwagę na te tapicerowane z użyciem naturalnych materiałów. Świetnie będzie się tu prezentować model Karina lub Ellen. Niezbędne komody i witryny, koniecznie w jasnych odcieniach, znajdziemy w kolekcjach Belfort, Desjo lub Selene.

Sielankowy rustic

Sielankowy rusticCoraz więcej osób tworzy jadalnie i kuchnie nawiązujące do stylu rustykalnego. Sielskie przestrzenie sprawiają, że łatwiej nam się zrelaksować i być trochę bliżej natury, która zawsze wpływa na nas kojąco. Rustic to styl prosty, bezpretensjonalny, ciepły w odbiorze. Zapewnia to użycie naturalnych materiałów, szczególnie ciemniejszego w odcieniach drewna, które może przyjmować wygląd nieco postarzanego. Uzupełniamy go tkaninami w neutralnych odcieniach. Swoje ważne miejsce ma tu również rękodzieło.

Meble do jadalni w stylu rustykalnym charakteryzują się prostymi, szlachetnymi formami. Najlepiej sprawdzają się te w nieco ciemniejszych odcieniach, z ładnie wyeksponowanym usłojeniem. Takie właśnie są meble z kolekcji Belveder. To piękna baza do stworzenia przestrzeni o sielskim charakterze. Inną, ciekawą propozycją jest kolekcja Velvet, bazująca na bardzo ciepłej kolorystyce dębu w wersji rustical. Uwagę zwraca tutaj ozdobny element zamieszczony pomiędzy frontami, który wykonany został ze szropowanego drewna.

Magia Prowansji

Przestrzeń o naturalnym charakterze, a jednocześnie niezwykle lekką, wręcz magiczną reprezentuje również styl prowansalski. I tutaj dominują naturalne, delikatne materiały. Na pierwszy plan wybijają się meble w jasnej kolorystyce, często przecierane lub delikatnie postarzane, dla których doskonałym uzupełnieniem są dodatki w odcieniach błękitu, lawendy, różu. Jadalnia w stylu prowansalskim jest jasna, lekka, przytulna.

Spośród naszych mebli do jadalni, styl prowansalski najlepiej odzwierciedlają dwie kolekcje: kolekcja Country oraz kolekcja Avinion. Znajdziemy tu piękne, przeszklone witryny, bardzo stylowe komody, niezbędne w jadalni duże stoły. Doskonały efekt wizualny daje połączenie kolorystyczne białych lub bielonych elementów z jasnym, naturalnym drewnem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.