Meble z palet w domu vintage

Styl vintage to prawdziwy hit ostatnich lat. Opanował zarówno światowe wybiegi, jak i designerskie wnętrza. Dobry smak, umiar w dekoracjach, stonowana kolorystyka, dodatki naturalnego pochodzenia to główne założenia tego stylu. Dość plastikowych dodatków, poliestrowych tekstyliów, tanich świecidełek i barokowego przepychu – to prawdziwy ukłon w stronę tego, co minęło, w stronę zamiłowania do natury. Drewno to bardzo wdzięczny materiał, kojarzy się ciepło i sielankowo, a jeśli w dodatku jest z odzysku, to tym bardziej je kochamy. Właśnie takie są palety, doskonale wpisują się w styl vintage, ze wszystkimi jego wariacjami.

Czym jest styl vintage?

Vintage to połączenie nowoczesności z przeszłości, ukłon w stronę tego, co minęło, zamiłowanie do tego, co jest. To swego rodzaju uszlachetnianie tej nowoczesności. To także doskonały sposób na nadanie meblom i akcesoriom drugiej młodości, a może nawet nowego życia wraz ze zmianą zastosowania pierwotnego. Ze stylem vintage wiąże się zamiłowanie do wzornictwa z ubiegłych lat. I to zamiłowanie nie dziwi, o czym przesądza jego oryginalność i ponadczasowość. Warto zaznaczyć, że wszelkie dekoracje i rzeczy użyteczności wychodziły spod ręki człowieka. Właśnie dlatego teraz traktowane się niczym małe arcydzieła, nadające wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Meble z palet – czy to możliwe?

Meble z palet nie budzą już większego zdziwienia, chociaż nadal utożsamiane są wyłącznie z tarasem lub balkonem. Coraz więcej ludzi decyduje się na takie meble, ponieważ są one bardzo oryginalne i sprawiają, że pomieszczenie staje się nietuzinkowe i niezwykle przytulne. Umiejętny dobór palet, dostosowanych do zadania jakie mają spełnić, pozwoli stworzyć nam meble, które posłużą nie krócej niż tradycyjne meble.

Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu palet, gdyż są one wykonane z surowego drewna. Należy je w tym celu dokładnie oszlifować, by pozbyć się wszelkich drzazg, a następnie pomalować lub pomalować lakierobejcą.

Jakie palety są najlepsze do mebli?

Palety drewniane są bardzo wdzięcznym materiałem do pracy, właśnie dlatego jesteś w stanie samodzielnie wykonać z nich meble do swojego domu. Potrzebne tobie będą wkrętarka, wkręty, szlifierka, impregnat do drewna oraz twoja pomysłowość i odrobina zaangażowania.

Zanim jednak przystąpisz do pracy, musisz sprawdzić stan, w jakim jest twoja paleta. Jeżeli jest wyraźnie zawilgocona lub spróchniała, niestety, na niewiele się zda. Wybieraj palety z głową. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów palet. Różnią się one między sobą przede wszystkich wielkością, wagą, grubością desek oraz odstępami pomiędzy nimi. Najczęściej wybieranymi paletami do produkcji mebli są europalety. Rozpoznasz je po bardzo charakterystycznych symbolu EUR. Odznaczają się niezwykle solidną konstrukcją, zbudowane z pięciu grubych desek. Ich najczęstsze wymiary to 1200x800x114 mm, są zatem dość sporych wymiarów, a co za tym idzie – są stosunkowo ciężkie (nawet 25kg). Te wszystkie parametry odpowiadają za dużą wytrzymałość materiału i spory udźwig do 1000 kg. Nieco cieńszy rodzaj palet, choć równie popularny, to tak zwane palety angielskie, oznaczone symbolem ISO. Mimo że składają się aż z dziewięciu desek, to są one o wiele cieńsze niż w przypadku europalet, a zatem charakteryzują się one mniejszym udźwigiem.

Firma CenterPAL w swojej ofercie posiada europalety oraz palety przemysłowe. Zarówno palety nowe, jak i używane spełniają kryteria stanu użytkowanych palet ładunkowych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.