Mieszkanie z ogrodem – sposób na pandemię

Ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się lokale na parterze z niewielkim ogródkiem. Zawsze było to ciekawe rozwiązanie, ale w czasie pandemii zdecydowanie zyskuje na popularności.

Codzienne siedzenie w domu dokucza każdemu. Dom, czy też mieszkanie stało się naszą oazą pracy, odpoczynku, snu i robienia zakupów – reasumując wszystkim.

O ile mamy czas, możemy iść do parku i lasu jeśli obostrzenia nam na to pozwalają. Jeśli natomiast nie mamy czasu na spacer, rozwiązaniem jest ogród przydomowy lub też przedogródek przy mieszkaniu, coraz bardziej popularny w ostatnich latach.

Na rynku wiele jest segmentów i domków z ogródkami, nie tak dużymi byśmy musieli cały weekend poświęcać na koszenie ogrodowej trawy, ale wystarczającymi, by spokojnie usiąść na leżaku, zjeść posiłek czy przespacerować się na świeżym powietrzu. Domy z ogrodami często są pod miastem jak np. w ofercie Siarbud w Ożarowie Mazowieckim i Starych Babicach.

Dom pod miastem daje nam też bliskość lasu, lub jak w powyższym przypadku Puszczy Kampinoskiej. To ważne nie tylko z uwagi na pandemię, ale także dla zdrowia, gdyż centrum miasta często jest zasnute smogiem.

Jeśli natomiast ktoś woli mieszkać bliżej centrum miasta, a dodatkowo nie chce zajmować się odśnieżaniem, naprawami elewacji czy dachu, rozwiązaniem są umiejscowione na parterze mieszkania z przydomowymi małymi ogródkami. W ogródku takim, choć jest mały można zamieścić stolik, krzesła, mini placyk zabaw dla dzieci, zasadzić tuje, drzewa, zrobić kwietnik.

W wersji dla leniwych wystarczy posiać trawę i postawić leżak i parasol, a możemy spokojnie oddawać się relaksowi po południu bez wychodzenia z domu. Możemy też w ciepłe dni pracować zdalnie pod parasolem na świeżym powietrzu.

Warto też zwrócić uwagę, że mieszkania na parterze z reguły są tańsze. Mimo więc przydomowego ogródka, mieszkanie takie będzie kosztowało nas mniej. Z kolei Ci co wolą zamieszkać w domu lub segmencie pod miastem także nie będą narzekali na koszty. Obecnie mieszkanie w mieście pozwala nam na kupno całkiem pokaźnego domu pod miastem. Jest to spowodowane bardzo wysokimi kosztami mieszkań za m2 w miastach.

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak potoczą się losy pandemii, ale jesteśmy w stanie wpłynąć na to czy będziemy mieli ogród czy nie, zatem dla tych, którzy lubią świeże powietrze i pracę zdalną w ogrodzie, zdecydowanie polecamy takie rozwiązanie.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Komentarze (02)

  • Alpina

    16 kwietnia 2021 / 2 lata ago

    Mieszkanie na parterze i posiadanie ogródka lub tarasu to także obowiązki – większość wspólnoty mieszkaniowej wymaga jednak regularnego koszenia trawy 🙂

  • Zielona Ola

    26 kwietnia 2021 / 2 lata ago

    Gdyby nie ogródek koło domu, to chyba nie dałabym rady przeżyć pandemii… Kawałek zieleni ratował mnie wiele razy, gdy z pozostałymi domownikami wchodziliśmy sobie na głowy 😀

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *