Nie tylko Trójmiasto. Gdzie warto zamieszkać w województwie pomorskim?

Największą popularnością wśród miast województwa pomorskiego cieszą się Gdynia, Gdańsk oraz Sopot. Warto jednak wiedzieć, jakie inne miejscowości są warte wzięcia pod uwagę, gdy planuje się zakup własnego mieszkania w tym regionie.

Rumia

Dużym zainteresowaniem  klientów cieszą się nie tylko inwestycje realizowane w Trójmieście, ale też w pobliskiej Rumi, które znaleźć można na stronie internetowej https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-rumia.html. Miasto zlokalizowane jest w powiecie wejherowskim, nad Zagórską Strugą. Na terenie Rumi znajdują się prawnie chronione zabytki, wśród których warto wskazać cmentarz rzymsko-katolicki oraz ruiny kościoła Świętego Krzyża. Miasto sąsiaduje z Gdynią. Jedną z jego największych zalet jest bliskie położenie względem Bałtyku oraz Półwyspu Helskiego. W Rumi znajduje się wiele nowoczesnych punktów sportowych oraz kulturalnych. Dostępność ofert mieszkaniowych na terenie miasta jest bardzo duża. Osoby szukające lokalu dla siebie mogą więc dostosować wybór do własnych oczekiwań i wymagań. Mieszkania w Rumi otoczone są nierzadko terenami zielonymi w postaci pięknych lasów. Zapewniają one dobre warunki klimatyczne, co jest szczególnie doceniane przez rodziny z małymi dziećmi. Rumia ma również świetnie rozwiniętą sieć placówek edukacyjnych.

Wejherowo

Miasto położone jest na pograniczu Pojezierza Kaszubskiego oraz Pradoliny Redy-Łeby. W pobliżu znajdują się m.in. Groty Mechowskie. Mieszkańcy Wejherowa mają dostęp do wielu atrakcji nadmorskich. Wśród cennych zabytków warto wskazać m.in. park miejski z osiemnastego wieku oraz Pałac Keyserlingków i Przebendowskich. Wejherowo wraz z Redą i Rumią tworzą tzw. Małe Trójmiasto Kaszubskie.

Słupsk

Miejscowość ulokowana jest na Pobrzeżu Koszalińskim. Słupsk stanowił dawniej siedzibę książąt pomorskich. Miasto jest ważnym ośrodkiem usługowo-przemysłowym, o charakterze ponadregionalnym. Słupsk ma wiele terenów zielonych, a realizowane inwestycje odznaczają się zastosowaniem nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań. Władze miasta starają się w szczególny sposób dbać o ochronę przyrody.

Mieszkania zlokalizowane w województwie pomorskim cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Warto zatem rozważyć zakup lokalu w tym rejonie, ponieważ wiele obiektów zlokalizowanych jest w sąsiedztwie atrakcyjnych zielonych przestrzeni oraz interesujących placówek kulturalno-oświatowych. Miasta położone w północnej części Polski znajdują się również niedaleko pięknego Morza Bałtyckiego.

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.