Nowe mieszkanie w Lublinie – warto?

Kupno mieszkania to poważna inwestycja. Niejednokrotnie kupiec boryka się z problemem: rynek pierwotny czy wtórny? Lepsze mieszkanie deweloperskie w stanie surowym czy po kimś do kapitalnego remontu? Takich pytań pojawia się wiele w głowie osoby kupującej, dlatego warto zastanowić się nad tym na spokojnie.

Nowe mieszkanie to nowe możliwości!

Decydując się na zakup nieruchomości z pierwszej ręki, czyli od dewelopera, stajemy się pierwszymi właścicielami. Prócz samego poczucia, że posiadamy coś zupełnie nowego, wiąże się z tym szereg korzyści.

Już na etapie planowania inwestycji, jeżeli wyrażamy chęć, możemy skontaktować się z deweloperem i dokonać pewnych zmian. Czasami jest to postawienie ściany lub jej usunięcie, a może przesunięcie w inne miejsce. Drobna zmiana w zakresie rozplanowania elektryki czy hydrauliki. Nie mniej jednak, mamy możliwość zaadaptowania już na samym początku mieszkania pod naszą wizję i oczekiwania.

Otrzymując mieszkanie w stanie surowym, posiadamy lokum gotowe pod nasze potrzeby wykończeniowe. Nie musimy skuwać płytek, zrywać podłóg, itp. Mając “czyste płótno”, możemy wszystko zacząć od początku i krok po kroku zbliżać się do efektu jaki chcemy osiągnąć.

Nowe mieszkanie to także nowe instalacje elektryczne i hydrauliczne. Dzięki temu nie musimy się przejmować, że np. gniazdka nie będą odpowiednio uziemione, co może wpływać na działanie niektórych sprzętów w domu, czy że miesiąc po zamieszkaniu, uszkodzi się rura i zaleje nam mieszkanie.

Pamiętajmy także o rękojmi. To zapewnia nam spokój, że nawet w przypadku pewnych niedociągnięć, możemy zwrócić się do dewelopera o naprawę usterek i nie martwić się, że to my musimy ponieść koszty.

Wraz z zakupem mieszkania stajemy się także mieszkańcem danego osiedla. Te nowe, przystosowane są pod aktualne potrzeby mieszkańców. Parkingi z wytyczonymi miejscami, zagospodarowanie przestrzenne tworzone z myślą o ładzie architektonicznym, lokalizacja sprawiająca, że mieszkanie będzie w atrakcyjnej okolicy, oraz nowoczesny wygląd budynku, który będzie cieszył oko, po powrocie z pracy.

Atutów z posiadania nowego mieszkania jest jeszcze więcej, ale nie chcemy być zbyt sugestywni. Jak nabywca sam musisz określić swoje priorytety związane  z zakupem. Obecnie od kilku lat na rynku jest “BUM mieszkaniowy”, co sprawia że nowe mieszkania w Lublinie, wyrastają “jak grzyby po deszczu”.

Gdzie szukać dobrego dewelopera w Lublinie?

Warto sprawdzić w internecie, jaki deweloper realizuje daną inwestycję. Co istotne, dobrze byłoby też obejrzeć jego poprzednie realizacje, dzięki czemu nabędziemy świadomości, jak wyglądają jego poczynania na danym rynku i czego my, jako klienci możemy się spodziewać.

Zbiór takich kompleksowych informacji można znaleźć np. na stronie zagieldom.pl, gdzie możemy przeczytać o deweloperze, projekt zrealizowanych i w realizacji, a także (co ciekawe) skorzystać z usług doradcy finansowego, gdybyśmy zdecydowali się na zakup nieruchomości od tego dewelopera.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.