Nowe mieszkanie w Warszawie – najlepsze lokalizacje

Zakup nowego mieszkania w Warszawie to kosztowne przedsięwzięcie, które wymaga uwzględnienia wielu różnych czynników. Jednym z kluczowych aspektów branych pod uwagę przy wyborze nieruchomości jest lokalizacja.

Mieszkanie w Warszawie – jak wybrać odpowiednią lokalizację?

Decydując się na zakup nowego mieszkania w Warszawie, trzeba kierować się indywidualnymi przesłankami. Lokalizację nieruchomości trzeba dopasować do jej przeznaczenia. Bardzo ważne jest zatem to, czy mieszkanie będzie wynajmowane, czy też ma służyć zaspokojeniu prywatnych potrzeb. Jak wyjaśniają eksperci z firmy Ronson, atrakcyjna lokalizacja to taka, gdzie mieszkańcy mają do dyspozycji liczne udogodnienia. Blisko są przystanki komunikacji miejskiej, a także szkoły, przedszkola oraz punkty handlowo-usługowe. Nie brakuje też terenów rekreacyjnych, a okolica uchodzi za bezpieczną.

Mieszkanie w Warszawie – centrum wciąż liderem

 Centrum Warszawy to wciąż najpopularniejsza lokalizacja. Pod wieloma względami wygodnie jest mieszkać właśnie tutaj, ale z drugiej strony trzeba liczyć się z naprawdę sporymi wydatkami. Jeśli chodzi o ceny mieszkań, to właśnie w Śródmieściu są one najwyższe. To główny powodów, dla którego sporo osób rozgląda się za nieruchomościami w innych dzielnicach.

Mieszkanie w Warszawie – gdzie oprócz centrum?

 Mokotów, Ochota, Żoliborz czy Wola to poza Śródmieściem główne dzielnice brane pod uwagę przy zakupie mieszkania. Białołęka czy Ursynów również mocno zyskują na popularności – deweloperzy realizują tu sporo ciekawych inwestycji. W porównaniu z najmodniejszymi dzielnicami Białołęka jest tańsza, a przy tym wcale nie traci na atrakcyjności. Jest świetnie skomunikowana z pozostałymi częściami miastami – dojazd do centrum zajmuje stąd średnio ok. 30 minut. Mieszkańcy nie mogą też narzekać na brak odpowiedniej infrastruktury handlowo-usługowej, a duża ilość zieleni to dodatkowy atut Białołęki. To bardzo dobre miejsce do życia – zwłaszcza dla osób, które chcą odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.