Ogrody do wnętrze stabilizowanych

Ogrody zawsze stanowiły istotny element w domach. Wraz z urbanizacją, domy zamieniliśmy na mieszkania, przestrzeń, którą mamy do dyspozycji się znacząco zmniejszyła. Jednakże, chęć otaczania się zielenią pozostała. Są różne sposoby wprowadzenia zieleni w swoje wnętrza, każdy musi znaleźć ten dla siebie. Nasadzenia donicowe roślin są piękne, ale zajmują miejsce oraz wymagają dużo naszej uwagi i czasu.

Ciekawą alternatywą jest ogród wertykalny i rośliny stabilizowane. Są to różnego rodzaju liściaste gatunki, np. trawy, paprocie, bluszcz czy papirus, które zostały poddane procesowi stabilizacji. Polega on na tym, iż woda zawarta w roślinach zostaje wypełniona na specjalną mieszankę, która bazuje na glicerynie. Dzięki temu, rośliny zachowują swój kształt, pokrój, kolor, miękkość oraz sprężystość. Wzrost ich natomiast jest zatrzymany. Ogród taki nie wymaga też podlewania czy przycinania. Jedyne czego potrzebuje ogród wertykalny z roślin, aby zachować swoją formę na długie lata to wilgoć na poziomie 40-60%. Jest to taka sama wilgotność, w jakiej my sami czujemy się najlepiej. W okresach suszy wystarczy uchylić okno przy deszczu, bądź zastosować nawilżacz powietrza. Rośliny stabilizowane są naturalnym higrometrem. Jeśli będzie za sucho, listki i rośliny delikatnie się zwiną a mech będzie twardszy. Tak więc ogród wertykalny sam nas poinformuje o konieczności ingerencji. Ogrody wertykalne z roślin stabilizowanych posiadają właściwości antystatyczne. Oznacza to, iż kurz nie będzie się na nich osadzał, nie ma potrzeby regularnego czyszczenia tych roślin.

Ogród wertykalny z roślin stabilizowanych może być małą dżunglą, albo delikatnym akcentem zieleni. Ich plastyczność pozwala nam na to, że kształt i wielkość ogrodu są dowolne. Możemy pokryć nimi całą ścianę, bądź stworzyć niewielki obraz. Ogród wertykalny z roślin stabilizowanych jest zawsze wykonywany ręcznie tak, aby odpowiadały gustom klienta. Możemy rozmieścić je bardzo gęsto, tworząc efekt bardzo przestrzennego ogrodu, lub też mogą to być subtelnie dodane rośliny na panelu z mchu. Nawet w niewielkim mieszkaniu można wpasować ogród wertykalny z mchu z roślinami stabilizowanymi.

Ogród wertykalny pasuje też do każdego stylu wnętrza. Obecność zielonej ściany ożywi i elegancki, klasyczny salon, i nowoczesną industrialną kuchnię. Ogród może być w formie obrazu nad kanapą czy łóżkiem, albo jako wąski panel z roślin stabilizowanych pomiędzy meblami, czy też w funkcji oddzielającej dwa wnętrza. Rośliny stabilizowane nie wymagają światła dziennego. Dzięki temu ogrody wertykalne świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach bez okien, np. w łazience, gdzie inne rośliny by nie przetrwały.

Więcej dowiesz się na stronie https://jukogreendesign.pl

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.