Oryginalna podłoga o wyjątkowych walorach

Sposób wykończenia podłogi ma bardzo duży wpływ na wystój wnętrza i jego funkcjonalność. Warto wobec tego dobrze przemyśleć swój wybór, kierując się osobistymi potrzebami i preferencjami. Zarówno budowa domu, jak i jego remont, to idealny moment na nadanie pomieszczeniom charakteru. Jako, że jednym z kluczowym elementów jest podłoga, nie należy stawiać na przypadkowe rozwiązania aranżacyjne. Od wieków prym wiedzie w domowych zaciszach drewno, które idealnie nadaje się jako materiał wykończeniowy w przypadku podłóg. O nieprzeciętnej trwałości, wytrzymałości, estetyce i komforcie można mówić w przypadku parkietu drewnianego. Czas poznać jego zalety, co ułatwi podjęcie właściwej decyzji.

Estetyczne i wytrzymałe parkiety Kraków – postaw na sprawdzone rozwiązania do swojego wnętrza

Nie ma bardziej uniwersalnego surowca na podłogę niż drewno, występujące pod rożnymi postaciami – może być zarówno krajowe, jak i egzotyczne. Pod względem wyglądu i funkcjonalności drewno nie ma sobie równych, daje ogromne możliwości aranżacyjne. Drewniane parkiety Kraków sprawdzą się w każdym wnętrzu, niezależnie od tego, w jakim stylu zostało ono urządzone. Pasować będą zarówno do wystroju klasycznego, jak i wczesnego, tam gdzie ma być elegancko, surowo lub industrialnie. Minimalizm lub scandi? Parkiet będzie zawsze idealnym wyborem. Drewno można łączyć z rożnymi materiałami, uzyskując zachwycające efekty. Podłogi drewniane mają naturalny kolor, optycznie ocieplają wnętrze i nadają mu przytulności. Jeśli chcemy poczuć ciepło domowego ogniska, czas najwyższy wykończyć podłogę drewnem. Na jego korzyść przemawia trwałość, wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wykonana z niego podłoga jest odporna na złamanie i obciążenie. Posiada ona odpowiednią powierzchnię, którą można poddać renowacji wraz z upływem czasu. Po odświeżeniu parkiet wygląda jak nowy, staje się wolny od wszelkich plam i zarysowań.

W przypadku parkietów z drewna można mówić nie tylko o walorach estetycznych, ale też zdrowotnych. Drewno jest materiałem naturalnym, ekologicznym, o właściwościach antystatycznych. W przypadku alergików będzie idealnym rozwiązaniem, gdyż zapobiega rozwojowi alergenów. Można też liczyć na uzyskanie w domu optymalnego mikroklimatu. Po takiej podłodze można chory nawet boso, gdyż drewno jest przyjemne w dotyku, nie trzeba martwić się o dyskomfort, tak jak ma to miejsce w przypadku zimnych płytek czy kamienia. Grubość i gęstość materiałów użytych do wykonania parkietu sprawia, że jest od dobrze odseparowany od zimnego podłoża. Można też liczyć na świetne właściwości akustyczne i ciche poruszanie się po podłodze.

Nie tylko klasyczne parkiety Kraków

Ponadczasowym rozwiązaniem we wnętrzach jest parkiet, który zdaje się nigdy nie wchodzić z mody. Bardzo dużą popularnością cieszy się wzór w postaci jodełki, szczególnie na podłodze. Sprawdzi się zarówno w jasnym, jak i ciemniejszym wnętrzu. W pierwszym przypadku nada wnętrzu łagodności i przestronności, rozjaśni je. W przypadku pomieszczeń urządzonych w stylu glamour czy industrialnym wspaniałym wyborem będzie parkiet w jodełkę w ciemniejszym odcieniu drewna.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.