Ozdobne grzejniki łazienkowe

Grzejnik w łazience to element oczywisty, nad którego instalacją nikt z nas się dzisiaj nie waha. Nie oznacza to jednak, że każdy musi wyglądać tak samo. Na rynku istnieje bowiem szereg ciekawych, nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą ci urządzić łazienkę dokładnie tak, jak sobie życzysz. Poznajmy zatem możliwości, jakie dają ozdobne, nowoczesne grzejniki.

Grzejnik jako element niezbędny

Zacznijmy od podkreślenia raz jeszcze, że grzejnik w łazience jest wręcz niezbędny. Pomieszczenie to jest zawsze punktem newralgicznym, w którym zwiększona wilgotność istotnie może wpływać na komfort użytkowników, a także na rozwój mikroorganizmów. Z tego względu dobre osuszenie tego pomieszczenia, a także utrzymanie w nim odpowiednio wysokiej temperatury, są kluczowe do utrzymania zdrowia, higieny oraz dobrego samopoczucia.

Co więcej, grzejnik w okresach zimowych często wykorzystywany jest do suszenia ręczników, które w innym przypadku pozostają wilgotne. Ta jego funkcja bez wątpienia będzie miała szczególne znaczenie w małych mieszkaniach pozbawionych balkonu, gdzie nie istnieje możliwość suszenia ich szybko w inny sposób.

Nowoczesny grzejnik nie musi być biały

Klasyczne grzejniki łazienkowe charakteryzują się specyficznym designem. Są białe i składają się z serii okrągłych rurek, ustawionych jedna nad drugą. Nie każdy z nas jest jednak zadowolony z takiego designu, który coraz słabiej wpasowuje się w wystrój współczesnej łazienki.

Z tego względu producenci oferują nowoczesne grzejniki łazienkowe w odmiennych kolorach. Popularne w ostatnich latach trendy, oparte o wykorzystanie szarości, skłaniają do produkcji grzejników o takich właśnie barwach. Srebrzysta satyna, głęboki antracyt czy intensywny grafit to popularne kolory, które są chętnie wybierane przez użytkowników. Jednak oprócz nich paleta może zostać poszerzona także o mniej typowe barwy, które można dobrać na indywidualne życzenie. Dzięki temu każdy klient może posiadać grzejnik o dokładnie takiej barwie, jaka najbardziej mu odpowiada.

Innowacyjny design

Klasyczne, okrągłe rurki ułożone jedna nad drugą i połączone bocznymi, pionowymi częściami, to już także przeszłość. Obecnie coraz częściej grzejniki łazienkowe przyjmują zupełnie inną formę: od prostokątnych rurek o podobnym układzie, lub podtrzymywanych tylko na jednym stelażu, aż po zupełnie innowacyjne formy.

Jednym z przykładów nowoczesnego grzejnika może być model RODOS, z pionowo ustawionymi, lekko zagiętymi żeberkami, które wyglądają jak zebrane w połowie opaską, składającą się z trzech poprzecznie ustawionych rurek. Dzięki prostokątnym żeberkom i ich nietypowemu ustawieniu, grzejnik ten wygląda bardzo lekko i zdaje się nie zajmować zbyt wiele miejsca. Dodatkową jego zaletą jest ozdobny wygląd, który na pewno doda unikatowości łazience.

fotografia w artykule: materiały prasowe

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.