Place zabaw dla dzieci w ogrodzie – na co zwrócić uwagę?

Planujesz stworzyć swoim dzieciom przydomowy plac zabaw? Nie wiesz, jaki model wybrać? Dowiedz się, na co należy zwrócić uwagę wybierając plac zabaw do ogrodu.

Zalety placów zabaw w ogrodzie

Ogrodowy plac zabaw to prawdziwy raj dla najmłodszych. Dzieci mogą spędzać całe dnie na beztroskiej zabawie w bezpiecznym miejscu, pod czujnym okiem opiekunów. Zabawa na placu zabaw rozwija nie tylko kreatywność dzieci, ale przede wszystkim pomaga w rozwoju koordynacji ruchowej i równowagi. Jest miejscem zabawy, ale i odkrywania swoich możliwości. Zaletą placu zabaw w ogrodzie jest również zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa oraz higieny niż w przypadku publicznych placów zabaw.

Plac zabaw do ogrodu – jaki wybrać?

Decydując się na zakup placu zabaw należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego rodzaj. Jednymi z najczęściej polecanych ze względu na trwałość oraz bezpieczeństwo są place wykonane z drewna. Charakteryzują się one solidną konstrukcją i odpornością materiału na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Na rynku dostępny jest szeroki wybór placów zabaw, które różnią się od siebie przede wszystkim elementami. Małe dzieci, do mniej więcej 3. roku życia, najchętniej bawią się w piaskownicy. Starsze dzieci potrzebują zdecydowanie większej ilości wrażeń, dlatego też plac zabaw powinien być wyposażony nie tylko w piaskownicę, ale również w huśtawki czy zjeżdżalnię. W ofercie sklepu Kempar znajdziesz place zabaw, które posiadają także ścianki wspinaczkowe.

Zaletą drewnianych placów zabaw jest również fakt, że świetnie komponują się one z ogrodem. Wyglądają niezwykle naturalnie otoczone zielenią i kwiatami. Właściwie pielęgnowane i zabezpieczone drewno wygląda estetyczne przez długi czas.

Domek na drzewie

Marzeniem niejednego dziecka jest domek na drzewie. Jeżeli jednak przestrzeń ogrodu nie pozwala na tego typu atrakcje, warto zastanowić się nad jego alternatywą, czyli domkiem umieszczonym na ziemi bądź na podwyższeniu. Drewniany domek będzie doskonałym miejscem do zabawy, a także wspólnego spędzania czasu.

Zabezpieczenie placu zabaw

Plac zabaw do ogrodu powinien być przede wszystkim bezpieczny. Znaleźć się powinien w takim miejscu, by bez problemu można było kontrolować to, co się na nim dzieje. Najlepiej, gdy dzieci można obserwować nie tylko z zewnątrz, ale również z wewnątrz. Plac zabaw powinien być zatem widoczny z takich miejsc jak salon czy kuchnia.

Istotne jest również dokładne sprawdzenie stabilności konstrukcji, a także poszczególnych elementów placu zabaw. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy wszystkie powierzchnie są gładkie, a także czy wewnątrz konstrukcji znajdują się miejsca, które narażają dziecko np. na przycięcie palca czy też zaczepienie się. Plac zabaw powinien być również wyposażony w poręcze, które będą ułatwiać i chronić dziecko wchodzące po schodach. Konstrukcja powinna być pozbawiona również wystających i ostrych elementów, takich jak śruby czy zawiasy.

Ogrodowy plac zabaw to miejsce, w którym dzieci będą chciały spędzać każdą wolną chwilę. Jego dokładne zabezpieczenie zagwarantuje im bezpieczeństwo i pozwoli cieszyć się beztroską zabawą przez długi czas.

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Komentarze (01)

  • Monika

    6 czerwca 2021 / 6 miesięcy ago

    Dzień dobry, jaki koszt drewnianego domku na załączonym obrazku?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.