Pralka typu slim – wady i zalety takiego rozwiązania

Pralka slim to wygodne i nowoczesne rozwiązanie do małych pomieszczeń. Często nazywane są wąskimi. Takie określenie może jednak wprowadzać w błąd. Pralki slim nie są węższe od standardowych modeli. Ich zaletą jest niewielka głębokość. Na rynku można znaleźć pralki, które mają 40 centymetrów głębokości. Pralki tego typu wszędzie znajdą zastosowanie, jednak będą na wagę złota tam, gdzie jest niewiele miejsca. W małych mieszkaniach lub domach wyposażonych w niewielkie łazienki liczy się każdy centymetr. Idealnym wyborem będzie więc zakup pralki typu slim.

Różne rodzaje spełnią wszystkie oczekiwania

Pralki slim mogą być wolnostojące lub zabudowane. Ze względu na niewielkie rozmiary zmieszczą się wszędzie – zarówno w łazience, jak i w kuchni. Mogą być ładowane od przodu lub od góry. Wybór drugiego rozwiązania jest bardzo wygodne – aby załadować pralkę lub wyciągnąć z niej rzeczy nie trzeba się schylać. Takie rozwiązanie zadowoli osoby, które np. ze względu na stan zdrowia nie mogą się schylać lub kucać. Wybór pralki slim to najlepszy wybór dla małych pomieszczeń. Jest funkcjonalna, praktyczna i wygodna w użyciu.

Pranie i suszenie w jednym, czyli wygoda i oszczędność

W małych mieszkaniach kłopotliwe są nie tylko duże sprzęty. Również suszenie może przysporzyć problemy. Są miejsca, w których znalezienie miejsca na rozkładaną suszarkę lub zawieszenie sznurków na pranie graniczy z cudem. W małych pomieszczeniach duża ilość prania powoduje niechcianą wilgoć. Pranie schnie wolniej i może być przyczyną nie tylko nieestetycznych, ale też szkodliwych dla zdrowia problemów w postaci pleśni i grzybów na ścianach. Rozwiązaniem, które nie tylko oszczędza miejsce i czas, ale jest też niezwykle wygodne są pralki z suszarką kondensacyjną. Jedną z ich zalet jest to, że nie wymagają one podłączenia do instalacji wentylacyjnej. Kupując pralkę typu slim z suszarką kondensacyjną nie tylko zyskujemy miejsce, ale możemy jednocześnie prać i suszyć, wykorzystując do tego jeden sprzęt. To najlepsze rozwiązanie nie tylko dla osób dysponujących niewielką przestrzenią. Będą prawdziwym wybawieniem dla tych, którzy często robią pranie.

Modele, na które warto zwrócić uwagę

Pralka slim Beko model WRE5511BWW ładowana jest od frontu, a jej wymiary to 44 cm głębokości, 60 cm szerokości i 84 cm wysokości. Ma kilka programów prania i wyświetlacz elektroniczny LED. Pralka o pojemności 5 kg ma klasę energetyczną A++, co czyni ją nie tylko wygodną, ale też oszczędną. To świetny produkt w niewysokiej cenie – można ją zakupić już za ok. 850 złotych.

Pralki typu slim oferuje również firma Electrolux. Warto zwrócić uwagę na model Perfect Care 600. Pralka ma nowoczesny design – występuje w kolorze ciemnoszarym. Ładowana od frontu ma pojemność 6 kg i klasę energetyczną A+++. Dostosowuje cykl prania do ładunku, zapobiegając zbyt długiemu praniu. Oszczędza to również wodę i energię. Szerokość pralki Electrolux to 59,5 cm, a głębokość wynosi zaledwie 41,5 cm. Koszt zakupu tego modelu to ok. 2000 złotych.

Pralkę slim z suszarką kondensacyjną oferuje marka Hoover. Model WDXOA4 465AHC ma głębokość 42 cm, szerokość 60 cm i wysokość 85 cm. Pralka automatycznie dopasowuje pobór wody do załadunku. Pojemność prania to 6 kg, a suszenia 5 kg. Pralka oferująca kilka programów prania ma dodatkowe funkcje, tj. eliminowanie zagnieceń. Jej cena zaczyna się już od ok. 1850 złotych.

5/5 - (13 votes)

Komentarze (01)

  • Ewa, Radom

    29 grudnia 2019 / 2 lata ago

    Mam pralko suszarkę typu slim, dla samotnej osoby mieszkającej w małym mieszkaniu idealne rozwiązanie – być może warto rozważyć taki pomysł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.