Prawidłowe ułożenie sztucznej trawy na balkonie

Sztuczna trawa dostępna jest w sprzedaży od wielu lat. Ta, którą oferują obecnie sklepy stacjonarne czy internetowe niewiele przypomina swoje poprzedniczkę sprzed kilkunastu lat. Nic więc dziwnego, że wiele osób wybiera sztuczną trawę urządzając balkon, taras czy nawet ogród.

Dlaczego warto mieć sztuczną trawę na balkonie?

Utrzymanie sztucznej trawy kosztuje bardzo niewiele. Sztuczna trawa z wyglądu podobna jest do miękkiej, zielonej wykładziny dywanowej. Wielu osobom sztuczna trwa kojarzy się też z miękkim, puszystym dywanem. Sztuczna trawa nie wymaga podlewania. Można ułożyć ją nawet na balkonie, tarasie czy w ogrodzie od strony południowej czy zachodniej i wyjechać na długi urlop bez obaw, że wyschnie. Sztucznej trawy nie trzeba także kosić. Jest więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które bardzo często wyjeżdżają na dłużej. Po powrocie ich trawa nadal będzie miała odpowiednią wysokość i soczyście zielony kolor. Utrzymanie sztucznej trawy w czystości także nie jest trudne. Sprawdza się więc także przy małych dzieciach. Zabrudzenia ze sztucznej trawy można z łatwością spłukać. Można ją także umyć ciepłą wodą z dodatkiem niewielkiej ilości delikatnie działającego detergentu. Od czasu do czasu wskazane jest wyczesanie sztucznej trawy szczotką, która ma twarde włosie. Zaletą sztucznej trawy jest także to, że została wykonana z tworzywa, które jest odporne na działanie promieni UV. Oznacza to, że trawa nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych i nawet po kilku latach ma soczyście zielony kolor.

Jak ułożyć sztuczną trawę?

Większość sklepów oferuje sztuczną trawę w rolkach. Szerokość rolek jest bardzo różna. Są takie, które mają 2 m szerokości, ale i takie o szerokości 4 m. Układając ją na balkonie czy tarasie łatwo dobrać wymiar do własnych potrzeb. Montaż sztucznej trawy jest bardzo prosty. Bez trudu można ułożyć ją samodzielnie na balkonie, który ma prostokątny lub kwadratowy kształt. Do przycięcia sztucznej trawy potrzebny jest nożyk do tapet lub ostre nożyczki. Przystępując do układania sztucznej trawy (nie ma znaczenia, czy będzie to taras, balkon, czy ogród) należy pamiętać o tym, aby poszczególne rolki muszą być rozwijane w tym samym kierunku.

Trawnik wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Do tego nie można założyć go na balkonie czy tarasie. Alternatywą dla naturalnego trawnika jest trawnik ze sztucznej trawy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.