Projekty domów parterowych

Planując budowę wymarzonego domu dla swojej rodziny, wiele osób decyduje się na projekt domu parterowego. Ten rodzaj budownictwa jednorodzinnego liczy sobie cały szereg zalet, które tłumaczą jego wyjątkową popularność. Dlaczego warto zdecydować się na budowę domu parterowego? Poniżej przedstawiamy największe zalety tego popularnego rozwiązania.

Planując budowę wymarzonego domu dla swojej rodziny, wiele osób decyduje się na projekt domu parterowego. Ten rodzaj budownictwa jednorodzinnego liczy sobie cały szereg zalet, które tłumaczą jego wyjątkową popularność. Dlaczego warto zdecydować się na budowę domu parterowego? Poniżej przedstawiamy największe zalety tego popularnego rozwiązania.

Projekt domu parterowego – wygoda i ekonomia

W domach parterowych, cała powierzchnia użytkowa rozmieszczona jest na jednym poziomie. To doskonała oszczędność miejsca – zajmujące dodatkową przestrzeń schody są w tym przypadku zbędne. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest to, że wszystkie pomieszczenia znajdują się blisko siebie, dzięki czemu domownicy mogą mieć ze sobą stały kontakt. Dom parterowy tworzy przytulną, spójną przestrzeń, idealną dla całej rodziny!  Otwarta przestrzeń sprawia wyjątkowe wrażenie i prezentuje się bardzo nowocześnie.

Ekonomiczne projekty domów parterowych

Jeśli poszukujesz domu, który będzie niedrogi w budowie i w utrzymaniu, a jednocześnie zapewni Twojej rodzinie komfort i wygodę, poznaj wyjątkowe projekty domów parterowych!

Ze względu na brak schodów oraz rozmieszczenie całej powierzchni na jednej kondygnacji, dom parterowy jest zdecydowanie tańszy w budowie niż dwukondygnacyjne domy piętrowe. Co więcej, jest również łatwiejszy i tańszy w ogrzewaniu. Parterówki niezwykle zgrabnie się prezentują, a jednocześnie nie przytłaczają swoją spójną bryłą.

Posiadają jednak również pewną wadę – charakteryzują się dużą powierzchnią zabudowy. To powoduje, że nie zawsze są dobrym wyborem na małą lub wąską działkę, za to świetnie sprawdzają się na dużych działkach.

Stylowy dom w nowoczesnym stylu

Nowoczesne projekty domów parterowych zachwycają swoim eleganckim designem. Dom parterowy stwarza szerokie pole do popisu dla architektów i świetnie wpisuje się w aktualną modę na jasne, otwarte wnętrza. Stwarza możliwość integracji z zewnętrzną częścią domu, umożliwiając bezpośrednie wyjście z salonu lub sypialni do przydomowego ogrodu. W nowoczesnym budownictwie, znajdujący się na zewnątrz taras często stanowi przedłużenie domowego salonu i stylistycznie tworzy z nim spójną całość.

Projekty domów parterowych to szeroki wachlarz możliwości do wyboru. Każdy może wśród nich znaleźć taki projekt, który w pełni odpowiada jego indywidualnym potrzebom. Architekci proponują komfortowe, doskonale zaplanowane projekty domów z garażem lub bez garażu, z jedną, dwoma, a nawet trzema sypialniami. Wygodne i funkcjonalne domy parterowe to świetny wybór dla klientów, którzy cenią sobie komfort, a jednocześnie poszukują ekonomicznych rozwiązań.

Jeśli myślisz nad wyborem domu parterowego, ale chcesz wyraźnie oddzielić strefę dzienną od sypialnianej, dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym. Taki dom wciąż jest ekonomiczny w budowie i w użytkowaniu, ale pozwala stworzyć dwie oddzielne strefy, zapewniając tym samym większą prywatność.

Wybierz idealny projekt domu dla swojej rodziny

Zastanawiasz się, jaki projekt domu byłby odpowiedni dla Ciebie i Twojej rodziny? U nas znajdziesz niezwykle bogaty wybór projektów domów parterowych o różnym metrażu z garażem, jak również bez garażu. Oferujemy projekty w klasycznym stylu a także designerskie projekty nowoczesne.

Proponujemy również szeroką gamę projektów domów parterowych z poddaszem użytkowym, które można zagospodarować według własnego uznania. Niezależnie od tego, czy szukasz niewielkiego i taniego w budowie, czy też przestronnego domu o dużym metrażu, nasza oferta spełni Twoje oczekiwania!

Projekty domów parterowych znajdziesz tutaj: https://wybieramprojekt.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.