Promienniki podczerwieni – czym jest ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie na podczerwień mogłoby się wydawać nowością na rynku, jednak jeżeli przyjrzymy się bliżej temu sposobowi ogrzewania, to znajdziemy jego zastosowanie w wielu przedmiotach codziennego użytku. Technologia ta jest niezastąpiona między innymi do ogrzewania wcześniaków w inkubatorach. Poza tym stosuje się je w saunach, gdzie dzięki zastosowaniu podczerwieni możemy się relaksować w przyjemnym cieple. Warto pamiętać, że podczerwień została stworzona przez naturę, a jej największym dostawcą jest słońce – stąd wiemy, że nie jest szkodliwa dla człowieka i stała się nieodzowną częścią życia codziennego. Promienniki podczerwieni, za sprawą swoich korzyści i szerokim możliwościom zastosowania, są coraz częściej wybieranym sposobem na ogrzewanie, w szczególności na taras, do garażu czy łazienki.

Ogrzewanie na podczerwień – jak to działa?

Promienniki podczerwieni, a konkretnie ich zastosowanie jako ogrzewanie, to jedno z innowacyjnych rozwiązań ostatnich lat. Ten sposób ogrzewania polega na tym, że emitowane są krótkie fale podczerwone, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła. Promienniki podczerwieni działają całkiem inaczej niż tradycyjne sposoby ogrzewania, ponieważ ogrzewają bezpośrednio ludzi, przedmioty, ściany czy posadzki, z kolei tradycyjne piecyki czy kominki ogrzewają powietrze. Rozwiązanie to nie powoduje przegrzania, a zapewnia komfortowe spędzanie czasu w przyjemnym do oddychania powietrzu.

Ogrzewanie na podczerwień

Promienniki na taras, do garażu oraz łazienki – zalety ogrzewania promiennikami

Promienniki ciepła to urządzenia, dzięki którym zapewnimy sobie odpowiednią temperaturę przez cały czas, nie powodując cyrkulacji powietrza. Dzięki temu takie ogrzewanie jest o wiele zdrowsze dla nas i dla środowiska naturalnego. Stosując promienniki, unikamy wdychania szkodliwych dymów, które tworzymy w przypadku stosowania tradycyjnych form grzewczych, lub kurzu. Dzięki temu promienniki podczerwieni są dobrym rozwiązaniem dla alergików. Warto również zaznaczyć, że podczerwień bardzo pozytywnie wpływa na pobudzenie krążenia. Promienniki podczerwieni sprawdzą się doskonale w celu dogrzania łazienki. Chłodne powietrze nie należy do najprzyjemniejszych doznań podczas kąpieli, szczególnie kiedy mamy dzieci. W takim przypadku, gdy chcemy ogrzać tylko jedno pomieszczenie, rozpalanie pieca jest po pierwsze nieekonomiczne, a po drugie niepotrzebne. Dlatego rozwiązaniem tego problemu są promienniki podczerwieni, które można uruchomić tuż przed kąpielą, a one będą działać tylko w tym miejscu, w którym tego potrzebujemy.

Ogromną zaletą promienników podczerwieni jest to, że ogrzeją nas nawet w najbardziej niekomfortowych warunkach. Dzięki temu wypicie kawy czy przeczytanie książki na tarasie będzie całoroczną przyjemnością. Poza tym ogromną zaletą tego sposobu ogrzewania jest szybkość działania urządzenia. Promiennik podczerwieni potrzebuje jedynie kilku sekund, aby nas skutecznie ogrzać. Promienniki podczerwieni są także fenomenalnym rozwiązaniem do garażu, w którym nawet zimowe majsterkowanie okaże się przyjemnością.

Ogrzewanie na podczerwień

Cena i rodzaje promienników

Promienniki podczerwieni, w porównaniu do klasycznych form ogrzewania, są o wiele korzystniejszym rozwiązaniem finansowym. Promienniki ciepła na taras można kupić w wielu różnych rodzajach. Mamy do wyboru promienniki wiszące, naścienne lub wolnostojące. Dzięki temu możemy bez problemu wybrać odpowiedni promiennik, który wkomponuje się w każdą aranżację. Promienniki wiszące będą dobrym rozwiązaniem na małych przestrzeniach, pozwolą zaoszczędzić miejsce. Promienniki wolnostojące będą znowu dobrą opcją, jeżeli nie ma możliwości na powieszenie ich na ścianie. Przy zakupie promienników warto pamiętać, że na rynku jest masa chińskich zamienników, które zwykle po krótkim czasie nie nadają się już do użytku. Dobrej jakości promiennik tarasowy zakupiony od polskiego producenta będzie nam służył przez wiele lat i zapewni o wiele lepszy komfort cieplny.

Artykuł powstał przy współpracy z http://irsystem.pl/

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.