Przedłużacz bębnowy – niezbędny podczas remontu

Czy to w gospodarstwie domowym, czy też w firmie prędzej, czy później stanie się niezbędny będąc jedynym dostawcą energii elektrycznej. Odnośnie budowy sprawa jest oczywista. Prąd podłączony do skrzynki na granicy działki musi zostać rozprowadzony na poszczególne stanowiska pracy. Podczas remontu rzecz się ma podobnie. Ze względów bezpieczeństwa często trzeba wyłączyć zasilanie, a wtedy odpowiednio długi przedłużacz bębnowy okaże się niezastąpiony. Jaki wybrać? Jakie powinien mieć parametry? O tym właśnie jest poniższy artykuł.

Przedłużacz bębnowy, na co zwrócić uwagę?

Podejmując decyzję o zakupie przedłużacza, dobrze jest wziąć pod uwagę jego przyszłe przeznaczenie. Dzięki temu uniknie się niespodzianek w postaci za krótkiego przewodu, zbyt małej ilości wtyczek itd.

Przedłużacz bębnowy, parametry:

  • Długość przewodu;
  • Ilość gniazd na bębnie;
  • Przekrój przewodu;
  • Uchwyt.

W przypadku przewidywanego zastosowania w mieszkaniu optymalna długość kabla zasilającego waha się w granicach 10 – 20 metrów. Na placu budowy praktyczniejszy będzie przedłużacz bębnowy o długości minimum 30 metrów.

Cztery gniazda pozwolą na swobodne użycie kilku narzędzi bez konieczności uciążliwego przełączania wtyczek. W przypadku wcześniejszego nabycia sprzętu wyposażonego tylko w jeden łącznik warto zaopatrzyć się w poczwórne gniazdo do przedłużacza GDPK 4 × 220.

Niezwykle istotnym parametrem jest przekrój przewodu elektrycznego. Musi on zapewnić przepływ energii o wymaganej mocy bez efektu rozgrzania i w końcu przepalenia się żyły kabla. W przewodzie powinny być trzy żyły, w tym jedna odpowiadająca za uziemienie.

Trudno przewidzieć, w jakich warunkach przedłużacz bębnowy będzie wykorzystywany. Z tego powodu uchwyt powinien zapewnić wygodny i bezpieczny transport szpuli niemal w każde miejsce.

Dokonując zakupu przedłużacza dla firmy budowlanej lub remontowej, można zdecydować się na przedłużacz z mechanizmem zwijającym, AUTOROLLER 1 × 230 V. Usprawni to pracę, a jednocześnie jego wartość obniży podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym, ponieważ urządzenie spełnia wymogi pozwalające zaliczyć go do kosztów uzyskania przychodów.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.