Przestrzeń doskonale oświetlona

W krajobraz miast, miasteczek i wsi wpisała się już infrastruktura oświetleniowa, która nie tylko doskonale wygląda, ale jest praktyczna oraz zapewnia bezpieczeństwo. Nic więc dziwnego, że w tym sektorze szybko do gry wchodzą nowoczesne technologie, które pozwalają również na ekonomiczne rozwiązania.

  1. Słupy z kompozytu
  2. Unikalna technologia

Słupy z kompozytu

W wielu miejscach stosuje się kompozytowe słupy oświetleniowe. Są trwałe, przyjazne środowisku naturalnemu oraz estetyczne. Poza tym są bardzo lekkie. Najczęściej stosuje się do tworzenia bezpiecznej infrastruktury przy drogach, autostradach, na obiektach sportowych czy placach zabaw lub parkingach. To właśnie odpowiednio dopasowane oświetlenie daje okazję do tego, że można z różnych miejsc korzystać także po zapadnięciu zmroku. Coraz popularniejsze są kompozytowe słupy – wykorzystywane są zarówno  w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej.

Unikalna technologia

Nowoczesne słupy teletechniczne powstają ze specjalnych materiałów. Kompozyt to połączenie  żywic poliestrowych oraz tkanin i mat szklanych. Dodatkowo całość wzmacnia się włóknem węglowym. Taka mieszanka sprawia, że słupy są bardzo lekkie. Standardowo waga konstrukcji o wysokości 8 metrów to zaledwie 48 kilogramów – a to połowa ciężaru konstrukcji stalowej. Poza tym sam montaż jest łatwy i nie wymaga używania specjalistycznych podnośników. Słupy kompozytowe mają również szereg innych ważnych zalet.

Kompozyty to świetna alternatywa dla tradycyjnych materiałów takich jak blacha stalowa, aluminium  czy beton. Sprawdza się zarówno w nowych instalacjach, jak i wówczas gdy modernizuje się stare. Poza lekkością kompozyty wyróżniają się również bardzo dużą wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. I dlatego w publicznych przestrzeniach świetnie poradzą sobie z uderzeniami twardych przedmiotów czy też skutkami wandalizmu. Słupy z kompozytu będą również odporne na warunki atmosferyczne – wysokie i niskie temperatury, deszcz, śnieg czy silny wiatr. Ten materiał również nie ulega korozji, co sprawia, że przez długi czas zachowuje swoje doskonałe właściwości oraz idealny wygląd. Ten rodzaj konstrukcji to także doskonały dielektryk. Tym samym instalacja jest bezpieczniejsza dla człowieka i nie grozi porażeniem. Zarówno prywatni inwestorzy, jak i firmy czy też urzędy doceniają również niskie ceny oraz fakt, że słupy nie zmieniają koloru w trakcie użytkowania, ekspozycji na promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia czy też używaną w sezonie zimowym sól.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.