Renowacja balkonu lub tarasu z wykorzystaniem płyt gumowych

Wiosna, wiosna, ah to ty! Wszyscy wyczekujemy ciepłych dni, aby wyjść na balkon czy taras i móc delektować się kawą na świeżym powietrzu i promieniami słonecznymi. Przed nami najbardziej intensywne miesiące na prace ogródkowo – porządkowe.

Wiosenna aranżacja balkonu czy tarasu najbardziej kojarzy się nam z nowymi roślinami: kwiaty i krzewy, donice, nowe lub odświeżone meble oraz oświetlenie naszej zielonej przestrzeni – z pewnością tworzą klimat. My radzimy jednak zacząć od podstaw – mamy na myśli podłoże. To najlepszy moment na zaplanowanie remontu podłogi na balkonie czy tarasie, a jak wiadomo ten – po zimie wymaga renowacji.

Taras po zimie musi odzyskać swój dawny blask

Długotrwałe oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych – wilgoć, opady, promieniowanie UV i mróz, jak i biologicznych – grzyby, pleśń, glony, bakterie, owady – mocno wyniszczają nawierzchnię. Do tego topniejący brudny śnieg pozostawił z pewnością zacieki. Znacie to?

Po zimie warto więc odświeżyć i na nowo zabezpieczyć tarasy przed szkodliwym działaniem.

Planując remont tarasu radzimy jednak pójść o krok dalej..

Jak zrobić renowację balkonuZastanówcie się czy nakład pracy a także materiałów do renowacji nie uderzy Was bardziej „po kieszenie” niż położenie całkiem nowej nawierzchni.

Stara podłoga wymaga gruntownego czyszczenia. Wyczyszczony taras odsłania wszelkie niedoskonałości. Gdy podłoże po umyciu przeschnie można dopiero przystąpić do prac naprawczych. Większość materiałów w wyniku zmieniającej się wilgotności wciąż pracuje – kurczy się i rozkurcza, często wywija się i wygina. A więc tu wchodzą dodatkowe prace pod kątem stabilności. Następnie nawierzchnia wymaga ponownego zabezpieczenia. W tym celu niezbędne może okazać się zeszlifowanie starych czy łuszczących się powłok, a po tym na powierzchni pojawią się drzazgi. Dalej niezbędne jest olejowanie tarasu…i tak dalej i tak dalej…

Tak, więc jak wcześniej wspomnieliśmy – zastanówmy się nad budżetem, czasem i wkładem własnym. To ważne, ponieważ często to właśnie jego wysokość sugeruje, że może watro sięgnąć po inne rozwiązanie.

My radzimy poszukać nowoczesnych rozwiązań jak np. trwałe maty gumowe Flexizone. Płyty gumowe tarasowe DECKzone, charakteryzują się właściwościami mrozoodpornymi i wodoprzepuszczalnymi, dodatkowo występują w specjalnej serii DECKZONE NONFLAMMABLE – posiadające właściwości trudnopalne oraz własności samogasnące i o najwyższej klasie niepalności – tak ważne w okresie spotkań barbeque i grillowania. Tą właśnie serię zalecamy do ułożenie w miejscu posadowienia grilla i palenisk.

Nasza Propozycja to bezpieczne nawierzchnie na Taras

Seria tarasowa Flexizone występuje w formie gumowych płyt kwadratowych o wymiarach 500x500mm oraz mat 1000×1000, w kolorach: czarnym, czerwonym, zielonym i szarym.

Spodnia część Płyt tarasowych – mająca kontakt z podłożem cechuje się podwyższonymi właściwościami stabilizacyjnymi, natomiast górna warstwa rozprężna posiada lepsze właściwości antypoślizgowe, a więc nawet niezadaszone tarasy od teraz mają bezpieczną nawierzchnię – nawet po deszczu.

Zalety płyt gumowych

Płyty gumowe Flexizone cechuje wysoka odporność na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu na nawierzchni płyt tarasowych DECKZONE można ustawić cięższe donice z roślinami, meble ogrodowe, czy małe place zabaw, bez obawy na trwałe uszkodzenie i odkształcenie.

Dodatkowo bardzo dobre właściwości izolacyjne serii DECKZONE, elastyczna i antypoślizgowa struktura, która jest bardzo komfortowa w użytkowaniu – to wszystko umożliwia stosowanie płyt również jako strefy zabaw dla dzieci, chroniąc je jednocześnie przed wychłodzeniem.

A więc, po przeczytaniu naszych argumentów i zaleceń – zastanówcie się dobrze – jeszcze przed wiosennymi porządkami na balkonach i tarasach, czy chcecie narażać budżet i tracić czas na czekanie na kolejne etapy remontu podłoża, czy może lepiej sięgnąć po proste i łatwe w samodzielnym montażu, estetyczne i długotrwałe rozwiązanie jakim są płyty gumowe tarasowe Flexizone.

Tym samym czas i budżet potrzebny na realizację marzeń może być znacznie krótszy i mniejszy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.