Rolety wewnętrzne – podpowiadamy dlaczego warto się na nie zdecydować

Coraz więcej osób decyduje się na zastąpienie popularnych niegdyś dekoracji okiennych, jakimi były zasłony i firany, roletami okiennymi, które z roku na roku zyskują większą ilość zwolenników. Rozwiązanie to cenione jest za prostotę montażu, ogromne możliwości wyboru i funkcjonalność połączoną z estetyką. Różne kolory materiału sprawiają, że można nadać danemu pomieszczeniu lub całemu domowi zupełnie nowy wygląd, odświeżając dobrze znane kąty. Rynek wypełniony jest różnymi propozycjami, jednak na co konkretnie warto się zdecydować? Poznaj, czym cechują się dobre rolety wewnętrzne i wybierze rozwiązanie, które będzie pasować do Twojego domu.

Co sprawia, że rolety okienne są tak popularne?

Głównym zadaniem wszelkiego rodzaju zasłon, firan czy innych okiennych dekoracji jest zatrzymywanie nadmiernej ilości promieniowania słonecznego. Choć światło słoneczne jest niezbędne do życia, to jednak promienie wpadające do pokoju skutecznie utrudniają korzystanie z komputera czy oglądanie filmów na telewizorze. Nowoczesne ekrany posiadają specjalne matowe matryce, jednak ciągle jest to drogie rozwiązanie, a większa ilość promieniowania słonecznego potrafi być uciążliwa (zwłaszcza o poranku) i podnosić temperaturę pomieszczenia, co jest wyjątkowo odczuwalne latem.

Popularne niegdyś rozwiązania okazują się w tym zakresie często niewystarczające i nie pasują do nowego budownictwa, które skupia się głównie na funkcjonalności pomieszczeń oraz elementów w nich montowanych. Dlatego właśnie tak popularne stają się rolety okienne, których montaż jest wyjątkowo prosty, a ich możliwości pod względem regulacji są niemal nieograniczone. Wystarczy jedno pociągnięcie, by zmienić poziom natężenia promieniowania słonecznego lub zasłonić się przed niechcianymi spojrzeniami przechodniów, co doskonale sprawdzi się w domach jednorodzinnych czy mieszkaniach.

Rodzaje rolet i ich sposób montażu – co będzie pasować do danego pomieszczenia i typu mieszkania?

W zależności od tego, jaki efekt chce się osiągnąć, do konkretnego pokoju pasować będzie inny rodzaj rolet wewnętrznych. Proste w instalacji mini rolety montuje się na jednym skrzydle, a brak konieczności przykręcania ich sprawia, że są częstym wyborem wśród osób, które chcą szybko cieszyć się nowym rozwiązaniem. Materiał w takiej rolecie zostaje nawinięty na specjalną rolkę, zaś całość znajduje się w specjalnej kasecie, która chroni mechanizm przed uszkodzeniem i brudem. Na podobnej zasadzie opierają się rolety dzień-noc, z tym że materiał w jednolitym kolorze zastąpiono ten przeplatany pasami ciemnej i jasnej tkaniny, co pozwala w łatwy sposób rozjaśnić dany pokój lub zmniejszyć ilość docierającego do niego światła. Sprawdzi się to w sypialniach i innych użytkowych pomieszczeniach.

Z kolei w pokojach na poddaszu lub narażonych na silne promieniowanie słoneczne sprawdzi się plis, który nie dość, że jest prosty w montażu, to dodatkowo w łatwy sposób pozwala wyregulować nasłonecznienie. Popularne są również duże rolety plisowane do drzwi balkonowych czy przeszklonych pomieszczeń, a więcej informacji o montażu rolet, przeczytać można w artykule: Rolety okienne – poznaj rodzaje rolet i sposób ich montażu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.