Skand House – najwyższa jakość w parze z rozsądną ceną

Wznoszenie domów w technice Steico lub skandynawskiej wymaga nie tylko dysponowania bogatym zapleczem wiedzy, ale również najlepszymi, pochodzącymi z pewnych źródeł surowcami. Firma Skand House zajmuje się budowaniem domów drewnianych szkieletowych. Projekty wyróżnia wyjątkowa dbałość o jakość materiałów, o dokładność wykonania – i to na każdym etapie. Dodatkowo realizacje są zamykane w rekordowym wręcz czasie – wynoszącym maksymalnie około 6 miesięcy. Gdzie zatem znajduje się przysłowiowy “haczyk”? Otóż wszystko to powoduje, że koszt budowy domu nie może być niski. Ma na to wpływ przede wszystkim to, iż firma Skand House nie korzysta z półśrodków. Zaufani producenci prefabrykatów dostarczają materiałów, które decydują o trwałości oraz energooszczędności całej konstrukcji.

Skand House mamy świadomość, że dom to inwestycja, która musi spełniać oczekiwania inwestorów na wielowymiarowej płaszczyźnie. Wznosząc dom w technice szkieletowej nie tylko stawiamy drewnianą konstrukcję, ale również – tworzymy czyjeś miejsce na Ziemi, z założenia – mające służyć użytkownikom przez więcej niż jedno pokolenie. Korzystamy z najlepszej jakości materiałów, które pozyskiwane oraz poddawane obróbce są w taki sposób, by nie generować negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Trwałość dzięki solidnej konstrukcji – i innowacyjnym technologiom

Nasze domy spełniają wszelkiego rodzaju normy – mimo krótkiego okresu, jaki mija od powstania projektu, do oddania jego zrealizowanej formy pod klucz. Ściany, elewacja, dach, a także inne elementy konstrukcji, jak uszczelnione okna czy drzwi są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych technik izolacyjnych domy wznoszone w technice Steico (modułowej) bądź skandynawskiej zachowują wewnątrz optymalną temperaturę – niezależnie od pory roku.

Domy szkieletowe tworzone w oparciu o wykorzystanie najlepszego (pozyskiwanego w sposób zrównoważony) drewna oraz wysokiej jakości prefabrykaty muszą być konstruowane z wyjątkową dbałością o szczegóły. Przykładowo:

  • w technologii skandynawskiej drewno musi charakteryzować się odpowiednio dobranymi przekrojami, korzystamy z konstrukcyjnych wariantów drewna (C24 i KVH), które sprowadzamy ze Skandynawii. Z pieczołowitością dobierane są również podkłady akustyczne. Dachową konstrukcję uzupełniają te z płyt EPDM, natomiast podłogi – z płyt OSB. Istotna jest zarówno izolacyjność cieplna, jak i akustyczna – dla komfortu przyszłych użytkowników cały proces przeprowadzany jest kompleksowo. Podstawę konstrukcji dachu stanowią solidne drewniane stropy, natomiast wykończenie wykonane jest z doskonałej jakości blacho-dachówek lub dachówek ceramicznych/cementowych renomowanych producentów. Bardzo ważny pozostaje aspekt estetyczny – dlatego dbamy o odpowiednią kompozycję kolorystyczną (w oparciu o duży wybór kolorów dachówek – dopasowujemy go do elewacji). Oczywiście dom nie może zostać uznany za skończony bez umieszczenia w nim drzwi oraz okien – tutaj po raz kolejny nawiązaliśmy współpracę z producentami najwyższej jakości, niezawodnych modeli.
  • domy Steico – a więc wznoszone na bazie gotowych konstrukcji prefabrykowanych oraz izolowane przy pomocy gotowych płyt – także nie są projektami, w których można by zastosować jakikolwiek kompromis dotyczący jakości na rzecz niższej ceny. Po prostu – tego rodzaju domy szkieletowe muszą kosztować adekwatnie do włożonej w obróbkę prefabrykatów (oraz ich jakość) pracy. W przypadku domów szkieletowych Steico wykorzystywane są m.in. specjalne belki dwuteowe i warstwowe LVL, płyty OSB, podkłady EPDM, dachówki ceramiczne bądź cementowe (lub blacho-dachówki) – po raz kolejny można zatem zauważyć, że są to najlepsze gatunkowo, a co za tym idzie – znajdujące się w określonym przedziale cenowym – materiały.

Oczywiście jednym z priorytetów podczas budowy szkieletowych domów drewnianych przez naszą firmę Skand House jest całkowite wykorzystanie otrzymanych surowców – w taki sposób, by nie doszło do jakichkolwiek strat. Domy szkieletowe powstają szybko – jednakże wyróżnia je energooszczędny profil, jak również wysoka użyteczność. Osobne zagadnienie stanowi montaż kominów, instalacji, a także elementów dodatkowych – takich jak panele fotowoltaiczne. Na żadnym etapie prac nie możemy sobie pozwolić na niedociągnięcia – stały nadzór oraz korzystanie jedynie z najlepszych (a co za tym idzie – droższych) surowców musi mieć odzwierciedlenie w ostatecznej cenie domu.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.