Stół roboczy z profili aluminiowych – idealne rozwiązanie dla każdego majsterkowicza

Wykonany z profili aluminiowych stół roboczy o wymiarach 1000 x 500 mm to idealne rozwiązanie dla każdego majsterkowicza. Mebel ten dostępny jest w postaci części, które – za pomocą dostarczonych narzędzi – należy złożyć zgodnie z dołączoną instrukcją. Stół to doskonała propozycja dla osób, które stawiają na ergonomię, trwałość i bezpieczeństwo. Zwłaszcza, że rolę blatu może pełnić tu laminowana płyta MDF o grubości 18 mm.

W zależności od potrzeb, stół może być stacjonarnie usadowiony na podłożu lub też umocowany na specjalnych, blokowanych kółkach. Istnieje też – w przypadku zróżnicowanego podłoża – możliwość osadzenia go na specjalnych, dedykowanych stopach, które zniwelują różnice terenowe.

Stół z profili aluminiowych – podstawowe założenia i parametry techniczne

Stół wykonany jest z profili aluminiowych (ograniczają masę konstrukcji) i blatu wykonanego z płyty MDF – pogląd tutaj – https://www.v-slot.pl/stol-roboczy-z-profili-aluminiowych-500x1000mm. Poszczególne profile łączone są ze sobą za pomocą śrub centralnych, które stabilizują konstrukcję. Co ważne – mebel ten oparto na profilach 40 x 40 (rowek 8), które zapewniają stabilne usytuowanie stołu na każdej powierzchni. Wymiary stołu to 1000 mm (długość), 500 mm (głębokość) i 720 mm (wysokość). Warto zaznaczyć, że wymiary nie obejmują akcesoriów dodatkowych, takich jak np. kółka bądź stopy. Cała konstrukcja stołu – ze względu na materiały wykonania – waży zaledwie 15 kg. Można go obciążyć masą wynoszącą maksymalnie aż 60 kg.

Stół roboczy z profili aluminiowych

Uwaga! Oprócz części stołu (profile + blat) w skład zestawu wchodzą również wymagane narzędzia i – jeśli klient wyrazi taką potrzebę – stopki, kółka itd. Klient otrzymuje zestaw odpowiednio nawierconych części, co znacznie ułatwia ich późniejszy montaż!

Atuty stołu – dlaczego jest to dobra propozycja dla majsterkowiczów?

Z punktu widzenia typowego, domowego (warsztatowego) majsterkowicza, konieczne jest zapewnienie stabilnej, lekkiej a także wytrzymałej konstrukcji wsporczej, na której można wykonać większość prac. Stół z profili aluminiowych 40 x 40 jest nie tylko lekki, ale też bardzo łatwy w późniejszej rozbudowie. Co więcej, tak zaprojektowaną platformę nośną można składać i rozkładać w praktycznie dowolnym momencie i to bez ryzyka uszkodzenia jego komponentów.

Jak składać stół roboczy z profili aluminiowych?

Złożenie stołu z profili aluminiowych jest dziecinnie proste. Każdy z kolejnych kroków jest opisany w dołączonej instrukcji. Poza tym konstrukcja stołu jest zaprojektowana w sposób bardzo przejrzysty i domyślny, dzięki czemu jego montaż również nie powinien nastręczać żadnych problemów. Tak skonstruowany stół ma wiele zalet. Po pierwsze jest lekki, dzięki czemu jego przenoszenie w dowolne miejsce nie powinno być żadnym problemem. Po drugie – konstrukcję stołu można dość łatwo modyfikować, wyposażając ją – w razie potrzeby – w dodatkowe uchwyty narzędziowe, montażowe narożniki i wiele innych, niezbędnych w pracy warsztatowej detali.

Podsumowując, składany stół z profili aluminiowych to doskonała propozycja dla osób, które chcą własnoręcznie stworzyć funkcjonalne i ergonomiczne narzędzie pracy.

5/5 - (1 vote)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.