Studnie głębinowe, co musisz wiedzieć

Posiadanie własnego ujęcia wody w postaci studni głębinowej to nie tylko rozwiązanie w przypadku braku dostępności sieci wodociągowej. Warto się zdecydować na własną studnię, nawet jeśli planuje się podłączenie do lokalnej sieci wodociągowej. Podłączeni się do sieci wodociągowej możliwe jest dopiero po ukończeniu budowanego domu czy też innej inwestycji budowlanej. Dostęp do wody potrzebny jest już przy samej budowie. Posiadanie własnej studni, zarówno przydomowej jak i przemysłowej niesie wiele korzyści takich jak: jakość wody, oszczędność, niezależność, niezawodność, bezpieczeństwo. Studnie głębinowa to dobre rozwiązanie zarówno dla gospodarstw domowych jak i przedsiębiorstw przemysłowych.

Dla kogo studnia głębinowa

Posiadanie własnego ujęcia wody w postaci studni głębinowej to nie tylko rozwiązanie w przypadku braku dostępności sieci wodociągowej. Warto się zdecydować na własną studnię, nawet jeśli planuje się podłączenie do lokalnej sieci wodociągowej. Podłączeni się do sieci wodociągowej możliwe jest dopiero po ukończeniu budowanego domu czy też innej inwestycji budowlanej. Dostęp do wody potrzebny jest już przy samej budowie. Posiadanie własnej studi, zarówno przydomowej jak i przemysłowej niesie wiele korzyści takich jak: jakość wody, oszczędność, niezależność, niezawodność, bezpieczeństwo. Studnie głębinowa to dobre rozwiązanie zarówno dla gospodarstw domowych jak i przedsiębiorstw przemysłowych.

Przygotowanie do wiercenia studni głębinowej

Jeżeli podjęliśmy już decyzję o posiadaniu własnej studni głębinowej warto powierzyć to wiercenie profesjonalnej firmie, jak np. uznanej i doświadczonej jasielskiej firmie Ekowiert – studnie głębinowe Jasło.

Przed rozpoczęciem odwiertów pod studnie, firma przeprowadza profesjonalną analizę i wycenę inwestycji.

Profesjonalnie przeprowadzona analiza oraz badania geologiczne pozwala na określenie kluczowych aspektów studni, takich jak głębokość odwiertu, długość filtra, głębokość posadowienia filtra i średnica rur. Podstawowe badania geologiczna umożliwiają określenie budowy geologicznej oraz warunków hydrologicznych na danym obszarze oraz występowanie warstw wodonośnych, które są podstawą lokalizacji i umiejscowienia studni.

Ekowiert oferuję lokalizację poziomów wodonośnych przy użyciu map hydrogeologicznych, własnej bazy danych, a także doświadczenia radiestety (różdżkarz). Dzięki temu zastosowaniu firma może precyzyjnie i dokładnie dokonać analizy dostępności wody.

Umiejscowienie studni

Przy lokalizacja studni najważniejszym kryterium jest uwzględnienie dostępność warstwy wodonośnej oraz bezkolizyjność i odległość od możliwych źródeł zanieczyszczeń.

Należy pamiętać aby odwierty pod studnie były realizowane zgodnie z przepisami rozporządzenia ministerialnego, które określa minimalne odległości od takich obiektów jak: granica działki, rów przydrożny, szambo czy też kanalizacja.

Zgodnie z rozporządzeniem ujęcie wody musi być co najmniej:

  • 5 m od granicy działki;
  • 7,5 m od osi rowu przydrożnego;
  • 15 m od zbiornika gromadzenia nieczystości;
  • 30 m od najbliższego przewodu rozsączającego kanalizacji indywidualnej, jeżeli odprowadzane są do niej ścieki oczyszczone biologicznie w stopniu określonym w przepisach dotyczących ochrony wód;

Koszt własnej studni głębinowej

Na koszt wiercenia studni głębinowej wpływa wiele różnych czynników, przede wszystkim warunki gruntowo-wodne. W zależności od tego jak płytka jest warstwa wodonośna i im większa jest jej wydajność, tym oczywiście koszty studni głębinowej będą mniejsze. Koszt realizacji każdej studni może być inne wszystko determinują powyższe czynniki opisane w analizie i wycenie kosztów.

Warunki każdej realizacji powinny być dostosowane indywidualnie do każdej realizacji.

Jeżeli są Państwo zainteresowani posiadaniem własnej studni zachęcamy do kontaktu z firmą Ekowiert z Jasła. Firma realizuje zlecenia w województwach: podkarpackie i małopolskie, powiaty, Jasło, Krosno, Sanok.

Dane kontaktowe firmy

Ekowiert studnie głębinowe

Łajsce 176, 38-204 Jasło

http://www.ekowiert.com

biuro@ekowiert.com

+48 790 640 166

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.