Taras w stylu hygge – jak go urządzić?

Styl skandynawski niezmiennie od kilku lat cieszy się popularnością. W ostatnich sezonach szczególnie modne są akcenty nawiązujące bezpośrednio do duńskiej filozofii hygge, opartej na celebrowaniu drobnych przyjemności. Ich obecność ociepla otaczającą przestrzeń, a także buduje atmosferę radości, przytulności i relaksu. Nawiązania do duńskiej filozofii życia to idealne rozwiązanie na chłodne miesiące, gdy szklane werandy czy zadaszone tarasy nie wydają się już tak przyjaznymi miejscami do wypoczynku, jakimi były jeszcze kilka tygodni wcześniej. Zobacz, jak w prosty sposób wprowadzić styl hygge do swojej wypoczynkowej przestrzeni!

Stonowana kolorystyka

Kolorystyka wnętrz urządzonych w stylu hygge opiera się na jasnych i stonowanych barwach.
Warto zatem sięgnąć po dodatki takie, jak zasłony, narzuty czy obrusy w bieli, beżu lub szarościach. Jeśli decydujemy się na wzory i nadruki wybierzmy hasła, które kojarzą się z ciepłem domowego ogniska albo proste zwierzęce motywy. Tkaniny o spokojnej tonacji łączymy z surowymi materiałami otaczających je przedmiotów, na przykład ze szkła, wikliny, technorattanu, metalu czy drewna. Wnętrze ożywią iglaste drzewka w niewielkich donicach albo wyeksponowany stosik marchewek w plecionym koszu czy cytryny włożone do przezroczystej misy.

Siedziska z naturalnych materiałów

Odpowiednio dobrane meble z naturalnych materiałów to klucz do aranżacji w stylu hygge. Bujane fotele z wikliny, surowego drewna lub z ręcznie robionymi przecierkami z farb akrylowych i patyny, hamaki z lnu, pikowane pufy, a także miękkie siedziska o swetrowych fakturach – to niezawodne elementy tworzące ów specyficzny klimat. Sprawdzą się również niskie stołki i niewielkie fotele na drewnianych nogach, obite skórą lub sztucznym futerkiem. Możesz także zaaranżować siedziska z drewnianych palet przemysłowych. Wystarczy, że ustawisz je jedna na drugiej, a zyskasz wygodną ławkę lub leżankę. Koniecznie przykryj ją też kocem (na przykład z wełny czesankowej) i stosem kolorowych poduszek.

Nastrojowe światło świec i lampionów

Nastrój zbudujesz świecami z naturalnych wosków (najlepiej pszczelego lub sojowego) o świątecznych zapachach. Wybierając je, kieruj się kolorystyką lasu i morskich głębin. Idealnym wyborem będzie szmaragd, błękit i akwamaryna, a same świece osadź w dużych słoikach albo w glinianych donicach z piaskiem. Wnętrze ocieplą również proste lampiony z choinkowymi lampkami na baterie, które możesz stworzyć sam. Sięgnij po te o ciepłym białym świetle i powkładaj ich sznurki do szklanych latarenek na świece, wrzuć do szklanych mis albo pękatych butli o ciekawym kształcie. Świetnie będą się prezentować także w słojach z kompozycjami z kory cynamonu, gwiazdek anyżu, świerkowych gałązek albo szczap drewna i czerwonych owoców.

Weranda w stylu hygge jest na wyciągnięcie ręki i wcale nie potrzebujesz dekoratora wnętrz! W tak urządzonej przestrzeni spędzisz miłe chwile z bliskimi osobami. Przy kubku gorącej czekolady z cynamonem rozmawiajcie, żartujcie, wpatrujcie się w ciepłe światło świec i cieszcie się czasem zatrzymanym na kilka chwil!

Tekst powstał we współpracy z portalem eweranda.pl
Źródło zdjęcia: unsplash.com

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.