Termowizja, czyli jak sprawdzić jakość ocieplenia?

W jaki sposób sprawdzić jakość wykonania ocieplenia budynku? Z pomocą przychodzi termowizja! Ociepliłeś dom lub planujesz ocieplenie i chcesz sprawdzić czy efekt końcowy spełnia swoją rolę? Dzięki termowizji będziesz mógł zweryfikować jakość izolacji termicznej w Twoim domu!

Jak działa termowizja?

Kamera termowizyjna wykorzystuje zjawisko promieniowania cieplnego. Każde ciało emituje promieniowanie elekromagnetyczne (podczerwone) niewidoczne dla człowieka.

Kamera termowizyjna jest wyczulona na to właśnie promieniowanie. Im temperatura ciała jest większa tym promieniowanie wzrasta, czyli intensywność podczerwieni zależy od temperatury i cech powierzchni danego, badanego ciała, bądź przestrzeni.

Kamera termowizyjna rejestruje promieniowanie podczerwone za pomocą matrycy detektorów. W przypadku, gdy na matrycy zostanie zarejestrowana pewna nieprawidłowość wynikająca ze zmian intensywności padania promieniowania podczerwonego, zostanie przekazany sygnał w postaci zauważalnej na wyświetlaczu.

źródło: izolacjapianka.pl

Termowizja = sprawdzenie jakości izolacji

Dzięki wykorzystaniu kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie ocenić jakość wykonanej izolacji termicznej. Wynik badania wskaże nam ewentualne mostki termiczne, które należy dodatkowo zabezpieczyć, by nie tracić ciepła z budynku.

Jest to stosunkowo tanie badanie, dzięki któremu możemy zaoszczędzić duże sumy pieniędzy, które przeznaczymy na nieefektywne ogrzewanie, bądź klimatyzowanie pomieszczeń.

Solidne firmy zajmujące się ocieplaniem mają w ofercie usługę badania termowizyjnego, dzięki czemu możemy uzyskać potwierdzenia fachowego wykonania usługi termoizolacji.

Podsumowanie

Badanie kamerą termowizyjną pozwoli Ci mieć pewność, że Twój budynek jest skutecznie ocieplony. Za stosunkowo niewielką kwotę możesz uzyskać potwierdzenie dobrze wykonanej pracy, bądź informację o tym co należy poprawić, by zatrzymać ciepło w Twoim obiekcie. W wielu przypadkach okazuje się, że teoretycznie dobrze zaizolowane budynki posiadają wiele mostków termicznych, które znacząco zwiększają zapotrzebowanie energetyczne, a co za tym idzie generują koszty. Warto więc zabezpieczyć się przed niepotrzebnymi, długoletnimi wydatkami.

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.