Tokarki i frezarki – najważniejsze informacje

Podstawową obróbką metali jest ich skrawanie. Za pomocą profesjonalnych narzędzi, takich jak tokarka i frezarka, możemy wykonać to działanie z niezwykłą precyzją. W dużych zakładach produkcja masowa z tego rodzaju materiału wymaga wyspecjalizowanych maszyn w technologii CNC.

Działanie tokarek do metalu

Toczenie, obok frezowania, to jeden ze sposobów skrawania metalu. Polega na skrawaniu jego powierzchni zewnętrznej i wewnętrznej w celu nadania mu pożądany kształt i rozmiar. Ten proces jest możliwy dzięki specjalnym tokarkom, na których umieszczony materiał zostaje wprowadzony w ruch obrotowy. Za pomocą specjalnych noży tokarskich, które zostają wprowadzone w ruch liniowy, tokarka usuwa nadmiar materiału.

Technologia CNC

W dużych zakładach przemysłowych popularna jest technologia komputerowego sterowania urządzeń numerycznych. Profesjonalne maszyny, wykonane w technologii CNC (Computerized Numerical Control) mają wbudowany specjalny układ elektroniczny, dzięki któremu możemy zaprogramować je tak, aby bezobsługowo wykonywały zaawansowane prace przez wiele godzin. Produkty wykonane maszynami technologii CNC będą charakteryzowały się wysoką jakością i precyzją.

Tokarki CNC do metalu

Tokarki CNC to zaawansowane technologicznie urządzenia, które są niezbędne w dużych zakładach obróbki metalu, gdzie istotna jest możliwość masowej produkcji oraz oszczędność czasu.

Dzięki wbudowanemu systemowi sterowania tokarki odpowiednio skonfigurowane są w stanie przez długi czas wykonywać swoją pracę samodzielnie.

Frezowanie metalu

Frezowanie, podobnie jak toczenie, to obróbka metalu skrawaniem. W przypadku frezarki, to narzędzie wprawiane jest w ruch obrotowy, a nie obrabiany materiał. Za pomocą wieloostrzowych frezów, które zagłębiają się w metal, uzyskujemy jego pożądany kształt.

Frezarki CNC

Maszyny wykorzystywane do frezowania metalu to (jak nazwa wskazuje) frezarki. Wykonane w technologii CNC mogą zostać zaprogramowane do masowej produkcji przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości i precyzji. Są to wysoce wyspecjalizowane urządzenia, które umożliwiają wykonanie skomplikowanych kształtów oraz detali.

Ze względu na zaawansowaną technologię i skomplikowaną pracę przedstawionych maszyn, są one najczęściej używane w dużych zakładach zajmujących się masowym obrabianiem metalu. Ze względu na ich cenę, nie znajdziemy raczej tego typu maszyn w małych firmach. Tego rodzaju inwestycję należy kupować od sprawdzonych sprzedawców, takich jak JP-tech, którzy gwarantują, że urządzenia są oryginalne i sprawne.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.