Transport HDS – jakie możliwości daje wykorzystanie samochodu z dźwigiem?

Samochody ciężarowe HDS są powszechnie wykorzystywane na całym świecie. Ich wszechstronne możliwości pozwalają na bardzo szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Tego rodzaju samochody można zarówno kupić, jak i wynająć.

Transport HDS – co do niego zaliczamy?

Transport HDS to usługa wykonywana specjalistycznym sprzętem, jakim są samochody ciężarowe z HDS, czyli samochody z zainstalowanymi hydraulicznymi dźwigami samochodowymi. Znajduje zastosowanie głównie do przewozu bardzo ciężkich lub wielkogabarytowych, ponadnormatywnych ładunków. Zaliczyć do nich można różnego rodzaju kontenery, maszyny i materiały budowlane, prefabrykaty, konstrukcje stalowe i żelbetonowe, bilboardy. Samochody ciężarowe HDS zapewniają wykonanie całości usługi za pomocą jednego samochodu, nie ma konieczności używania do załadunku czy rozładunku innych dodatkowych sprzętów.

Samochody ciężarowe z HDS mogą różnić się miejscem oraz rodzajem wyposażenia zamontowanego dźwigu. Te wykorzystywane do użytku ogólnego posiadają dźwig zainstalowany na podwoziu pojazdu, z możliwością poziomej lub pionowej pracy wysięgnika. W firmach transportowych dźwig jest zazwyczaj montowany tuż za siedzeniem kierowcy, może być również umieszczony z dodatkową skrzynią ładunkową. HDS samochód wyposażony w chwytaki umożliwiające przenoszenie drewna jest wykorzystywany przy ścince drzew. Ciężarowy samochód HDS sprawdza się również przy usługach montażowych, realizowanych na dużych wysokościach, oraz przy dostarczaniu materiałów budowlanych bezpośrednio do miejsca ich wykorzystania.

Samochód ciężarowy z HDS - zalety i korzyści z wynajmu lub kupna

Samochód ciężarowy z HDS – zalety i korzyści z wynajmu lub kupna

Ważnym atutem samochodu ciężarowego HDS jest jego wielofunkcyjność. Można go wykorzystywać jako środek transportu, ale również jako “siłę roboczą”. Nie bez znaczenia jest również jego mobilność, możliwość szybkiego dotarcia w potrzebne miejsce, takie jak place budowy, porty do prac załadunkowych, czy lasy do transportu pni drzew. Niewątpliwą zaletą samochodu ciężarowego z HDS jest fakt, że zastępuje on pracę wielu innych urządzeń.

Ponadto wyposażony w wymienne haki i chwytaki może przenosić elementy różnego typu, także obiekty o nietypowych kształtach, a nawet towary sypkie. Istotnym walorem samochodu z HDS jest również fakt, że zmieści się on nawet w ciasnej zabudowie, na małych placach budów. Nie wymaga potrzeby specjalnego montażu czy demontażu, czego efektem jest bardziej efektywne wykorzystanie czasu pracy.

Plusem jest także jednoosobowa obsługa samochodu HDS. Wszystko to sprawia, że korzystanie z samochodów HDS minimalizuje znacznie koszty każdej inwestycji, jest ekonomicznie opłacalne w wielu sektorach gospodarki.

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.