W jakie dodatkowe elementy wyposażyć namiot garażowy, aby zwiększyć jego funkcjonalność i żywotność? – poradnik

Mobilne namioty garażowe to nie tylko dobre, całoroczne schronienie dla naszego auta, ale również idealne miejsce magazynowe. Posiadają prostą, aczkolwiek wytrzymałą budowę. Można je z łatwością złożyć samodzielnie i są gotowe do eksploatacji w kilka godzin.

Solidna konstrukcja – funkcjonalna eksploatacja

Obecnie na rynku mamy szeroki wachlarz możliwości doboru idealnego namiotu garażowego. W zależności od producenta i produktu różnią się one wykonaniem i zastosowanymi materiałami. Moduły oparte są zazwyczaj na prostej budowie szkieletowej. Stalowe lub metalowe stelaże, które składają się z rur i profili, dla lepszego zabezpieczenia, mogą być pokryte warstwą antykorozyjną.

Namioty garażowe mają pokrycie wykonane najczęściej z plandeki PCV lub PE. Plandeki PCV to najpopularniejszy i najmocniejszy typ materiału używanego w pokryciach namiotowych, który jest odporny na deszcz, mróz czy wiatr. Dostępny jest w wielu kolorach i gramaturach. Wyróżnia się lekką rozciągliwością. Plandeki PCV o grubości 100 g/m2 są ogniotrwała.

Natomiast plandeki PE skutecznie chronią przed deszczem, promieniami UV i wiatrem. Wykonane są z polipropylenu, który z obu stron pokryty jest warstwą polietylenu. Poszycia tego typu ą funkcjonalne i uniwersalne, ze względu na możliwości doboru różnych grubości (od 70 do 150 g/m2). Często są wzmacniane na brzegach i dwustronnie laminowane, dlatego są pleśnioodporne i łatwe do utrzymania w czystości.

Akcesoria dodatkowe służące zwiększeniu użyteczności

Aby poprawić komfort, stabilność i przedłużyć żywotność warto wyposażyć namiot garażowy w dodatkowe akcesoria. Gama oprzyrządowania jest szeroka – począwszy od wejść do namiotu, które można dobierać w zależności od bieżących potrzeb (np. z wykorzystaniem zamka błyskawicznego), po zestawy przeciwburzowe.

Dodatkowo rzadko spotykane akcesorium stanowią ścianki działowe. Mogą przydać się w momencie, gdy posiadamy duży namiot garażowy i chcemy, by pełnił ona dwojaką funkcję. Dzięki przedzieleniu namiotu zyskujemy bowiem szersze możliwości jego użytkowania. Montaż takich ścianek ułatwiają dołączone do zestawu gumki zaciskowe. Na rynku dostępne są m.in. przezroczyste ściany boczne lub moduły szczytowe z oknami.

Jeśli zależy nam by nasz namiot garażowy mógł być w pełni eksploatowany zimą, można wyposażyć go w ogrzewanie. Najpopularniejsza jest tzw. dmuchawa gazowa, która działa na propan-butan i może być używana na budowach czy w gospodarstwach rolnych.

Akcesoria wykorzystywane do poprawy bezpieczeństwa

Aby polepszyć bezpieczeństwo namioty garażowe można wyposażyć w zestaw przeciwburzowy. Zapewnia on stabilność w przypadku silnego wiatru i obfitych opadów deszczu lub śniegu, wykorzystując do tego celu dodatkowe mocowania do podłoża, zestawione z linami napięciowymi. Mocuje się je za pomocą grzechotek umiejscowionych na rogach lub po obu stronach namiotu. Pojedyncze namioty można ponadto łączyć ze sobą za pomocą rynien. Pozwalają one na szybkie i łatwe powiększenie namiotu. Faktem jest, iż aby jak najdłużej cieszyć się z funkcjonalnego namiotu, warto o niego odpowiednio zadbać. Na rynku istnieją specjalne produkty wykorzystywane do czyszczenia pokryć garażowych z plandeki PCV. Służą one nie tylko utrzymaniu walorów estetycznych, ale też przedłużaniu żywotności danego materiału.

Dzięki wykorzystaniu w namiotach garażowych odpowiednich akcesoriów, odpowiadających naszym potrzebom, uczynimy z nich idealne miejsca do przechowywania. Kierując się przy ich wyborze solidnym wykonaniem oraz eksploatując je w odpowiedni sposób, zapewne będziemy mogli cieszyć się funkcjonalną konstrukcją przez wiele lat.

Źródło: Dascompany.com – namioty halowe

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *