Wiaty rowerowe

Coraz więcej ludzi przesiada się na rowery, nie tylko ze względu na oszczędności, ale głównie w trosce o własne zdrowie. Poruszamy się rowerami nie tylko w celach rekreacyjnych. Coraz więcej ludzi traktuje rower jako środek transportu do pracy. W praktyce często jednak okazuje się, że pozostawienie dwuśladu w bezpiecznym miejscu jest niemożliwe. Dlatego doskonałym rozwiązaniem takiego problemu są wiaty rowerowe, które coraz częściej pojawiają się nie tylko w centrach handlowych, urzędach, budynkach użyteczności publicznej, ale również w zakładach pracy.

Zalety wiaty rowerowej

Wiata rowerowa zapewnia bezpieczne miejsce na przechowywanie roweru. Jest to szczególnie istotne w deszczowe dni. Dzięki zastosowaniu stojaków każdy z pojazdów ma swoje wyznaczone miejsce, przez co nie ma ryzyka uszkodzenia dwuśladów. To również doskonały sposób na zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą.

Z czego wykonuje się wiaty rowerowe?

Wiata rowerowa musi być odporna na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zatem odpowiednie zabezpieczenie materiału przed korozją jest niezwykle istotne. Dlatego stal dodatkowo pokrywa się ocynkiem lub aluminium, które są najlepszym zabezpieczeniem tworzywa przed rdzą. Aby dopasować kolor wiaty do otoczenia można oczywiście zdecydować się pokrycie tworzywa kolorem, należy jednak mieć na uwadze łatwiejsze ryzyko uszkodzenia i odprysku. Najlepszym i jednocześnie najdroższym rozwiązaniem jest stal nierdzewna, jednak ze względu na wysokie koszty odchodzi się od produkcji tego typu zadaszeń dla rowerów. Dach zazwyczaj stosuje się przezroczysty lub przyciemniony, co dodatkowo chroni dwuślady przed promieniowaniem słonecznym.

Stojak na rowery – nieodłączny element wiaty

Stojak na rowery jest nieodłącznym elementem wiaty. Producenci wiat zazwyczaj posiadają w ofercie stojaki dostosowane do wielkości wiaty, co jest istotne, by każdy pojazd posiadał odpowiednią ilość miejsca. Nie zawsze bowiem stojak dwustronny zmieści się w małej wiacie na kilka rowerów. Dlatego najwygodniej zakupić wiatę łącznie ze stojakami u jednego producenta.

Sprawdzony producent wiat rowerowych

Wybierając odpowiednią wiatę, warto kierować się producentem i jego doświadczeniem. Ilość wykonanych realizacji jest tutaj kluczowa. Megaandrea oferuje wiaty rowerowe na 5, 10 i 15 rowerów, które cechuje niezwykła wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne. Dzięki możliwości przykręcenia lub zabetonowania do podłoża, wiaty odporne są na silne podmuchy wiatru i ewentualne akty wandalizmu. Magaandrea oferuje fachową pomoc i wsparcie począwszy od projektu do realizacji. Ponadto w ofercie dostępne są stojaki, które idealnie pasują rozmiarami do wiat producenta.
Megaandrea posiada również w ofercie ławki, kosze, tablice, wiaty przystankowe, śmietnikowe, palarnie, ogrody zimowe oraz daszki i zadaszenia. Wszystko wykonane z najwyższej jakości surowców. Dzięki nowoczesnym projektom, produkty są innowacyjne i idealnie komponują się z otoczeniem.
Pełna oferta produktów oraz zrealizowane projekty na stronie producenta

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.