Wiertnice rdzeniowe – czym są i do czego służą?

Czym różni się wiercenie rdzeniowe od standardowego wiercenia? Różnic jest kilka, jednak przede wszystkim warto zaznaczyć, że wiercenie rdzeniowe jest wykorzystywane wówczas, gdy zachodzi konieczność wywiercenia niezwykle precyzyjnych otworów cylindrycznych. Kolejną różnicą jest brak obecności udaru, który wiąże się nie tylko z dużym zapyleniem, ale przede wszystkim wibracjami, które przenoszą się na konstrukcję i mogą ją uszkodzić. W przypadku wiercenia rdzeniowego nie ma takiego ryzyka. Profesjonalne firmy wykorzystujące wiertnice HILTI oferują szybkie wykonanie odwiertów o średnicy zawierającej się w zakresie od 10 mm do 1000 mm.

Podstawowe informacje o wiertnicach rdzeniowych

Wiercenie rdzeniowe jest jedną z technik wykonywania odwiertów charakteryzujących się wszechstronnym wykorzystaniem. Bez przeszkód można ją używać zarówno w przypadku betonu, asfaltu, betonu zbrojonego, różnego rodzaju materiałów ceramicznych i cegieł. Przedsiębiorstwa wykorzystujące wiertnice HILTI wykonują odwierty zarówno na potrzeby kanałów wentylacyjnych, jak i klimatyzacyjnych. Krawędź tnąca wiertnicy jest pokryta pyłem diamentowym, czyli najtwardszym minerałem na świecie. Dzięki niemu, odwierty charakteryzują się niezwykłą precyzją i gładką powierzchnią. Ponadto prace przebiegają szybko i przede wszystkim bezpiecznie. Brak zapylenia ogranicza konieczność przeprowadzania prac porządkowych do absolutnego minimum.

Wykorzystanie wiertnic rdzeniowych

Przedsiębiorstwa wykorzystujące wiertnice HILTI wykonują także odwierty przeznaczone do systemów kanalizacyjnych. Ponadto ta technika jest używana w przypadku konieczności przeciągnięcia dużej liczby przewodów elektrycznych, charakteryzujących się dużą średnicą. Kolejnym wykorzystaniem wiertnic rdzeniowych jest wykonywanie odwiertów pod kotwy i tak zwane pręty wklejane. Dodatkowym wyposażeniem wiertnicy jest przeważnie specjalny statyw, napęd i oczywiście wiertło.

Decydując się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, warto sprawdzić jej wiarygodność. Można to zrobić w łatwy sposób, odwiedzając stronę internetową danego przedsiębiorstwa i sprawdzając partnerów biznesowych. Właściciele firm oferujących wykonywanie odwiertów zdają sobie sprawę z tego jak ważny jest czas w przypadku dużych i niewielkich inwestycji. Z tego powodu, można liczyć na bardzo krótkie terminy realizacji. Korzystając z usług profesjonalnych firm mamy pewność, że wszystkie prace będą przeprowadzone w stosunkowo krótkim czasie, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.