Worki Big Bag – jak o nie zadbać, aby służyły Ci jak najdłużej?

Worki Big Bag nazywane inaczej elastycznymi kontenerami są najczęściej wybieranymi opakowaniami na materiały sypkie. Można je spotkać praktycznie w każdej firmie. Dlaczego są tak bardzo popularne? Wszystko za sprawą ich dużej wytrzymałości, a także atrakcyjnej ceny.

Oprócz tego worki big bag nadają się do magazynowania i transportu wielu różnych materiałów. Z tego względu korzysta z nich wiele przedsiębiorstw różnych branż m.in.: budowlanej, rolno-spożywczej, transportowej, chemicznej. Co najważniejsze są pomocne w każdej firmie niezależnie od jej wielkości. Wykorzystują je mniejsze zakłady, a także ogromne korporacje o różnorodnych profilach działalności. Big Bagi produkuje się w celu magazynowania i transportu uniwersalnego. Co najważniejsze kontenery uniwersalne można dostosować do wymagań poszczególnych klientów. Dlatego też masz wpływ na takie parametry jak np. gramatura, nośność, kształt dna. Jak widzisz, worki Big Bag są wprost idealnym opakowaniem na ciężkie materiały sypkie. Warto poznać kilka prostych zasad, które pomogą Ci zadbać o nie jak najlepiej!

Worki big bag – zasady użytkowania

Ze względu na materiał, z którego wykonane są zazwyczaj worki Big Bag, a także ich konstrukcje są one bardzo wytrzymałe, funkcjonalne i trwałe. Jednak podobnie jak w wielu innych przypadkach niewłaściwe użytkowanie worków big bag może zaszkodzić ich kondycji. Czego zatem należy unikać w codziennej pracy z opakowaniami tego typu?

Najważniejsze jest, aby uważać przy pracy z materiałami o dużej wadze i różnorodnej strukturze. Przykładem może być tutaj magazynowanie i transport gruzu. Bardzo ważne jest, aby takie materiały były transportowane z pomocą specjalistycznych maszyn i urządzeń, które są do tego przystosowane. W trakcie manewrowania workami należy także unikać styczności z ostrymi krawędziami innych przedmiotów. Napełnionego worka nie można również przesuwać po podłożu. Ponadto przed kupnem Big Bagu warto uważnie dobrać jego nośność do materiału, jaki będzie w nim składowany. Najbardziej popularne są worki Big Bag 1 tona oraz worki big bag 500 kg. Dlatego też warto wybrać z rozwagą ładowność zamawianych kontenerów elastycznych i się jej trzymać. Nie należy również użytkować Big Baga w temperaturze niższej niż -10 stopni Celsjusza. W przeciwnym wypadku może on utracić swoje parametry wytrzymałościowe.

Big bag cena – czy kontenery elastyczne są drogie?

Wybór worków Big Bag to bardzo dobre rozwiązanie również ze względu na niską cenę. Są zdecydowanie tańszą alternatywą w porównaniu do wypożyczenia czy kupna kontenera na odpady budowlane. Przy zakupie tego typu opakować warto również zdać się na firmę taką jak Big-Kam. Oferuje ona swoim klientom elastyczne kontenery najlepszej jakości w bardzo korzystnej cenie. W zależności od typu worka cena może się różnić. Dlatego też każdy kosztorys jest przygotowany dokładnie pod indywidualne zamówienie danego klienta. Jednak możesz mieć pewność, że firma przedstawi Ci korzystną ofertę, ponieważ ich produkty cechuje między innymi odpowiedni stosunek jakości do ceny!

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości lub chcesz skonsultować z kimś swoje zamówienie, skontaktuj się ze specjalistami Big-Kam. Pracownicy tej firmy to prawdziwi profesjonaliści, którzy zapewniają kompleksową obsługę swoich klientów, fachowe doradztwo techniczne i pomoc na każdym etapie współpracy.

źródło zdjęcia: freepik.com

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.